لزوم ورود تولیدکنندگان داخلی به بازارهای بین المللی

به گزارش مجله پیامک، وزیر ارتباطات با بیان اینکه دانش فنی کافی برای تولید صنایع مخابراتی داریم، گفت: تولید داخل از بعد اقتصاد مقاومتی، اسناد بالادستی و سند کلان شبکه ملی اطلاعات در دستور کار قرار گرفته است.

لزوم ورود تولیدکنندگان داخلی به بازارهای بین المللی

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، نخستین نمایشگاه اختصاصی تخصصی آب، برق، مخابرات و خدمات فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، اول تا سوم مهرماه جاری با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های دانش بنیان و سازمان توسعه تجارت از شرکت های فناور، همراهی وزارت نیرو و هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، در کابل برگزار می شود.

برگزاری نمایشگاه های تجاری، عامل توسعه صادرات کشور و ارزآوری هستند و در شرایط کنونی اهمیت آن صد چندان شده است. تجار و بازرگانان افغانستان، ارتباطات تجاری گسترده ای در آسیای میانه داشته و با شراکت با طرف های ایرانی می توانند بخشی از مسائل فراروی حضور شرکت های خدمات فنی و مهندسی ایران را در این بازار پوشش دهند.

در نخستین نمایشگاه اختصاصی تخصصی مخابرات و خدمات فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، اتحادیه صادرکنندگان خدمات مهندسی، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران (مپتا) به عنوان تخصصی ترین تشکل صادراتی حوزه ICT جمهوری اسلامی ایران در قالب پاویون و به همراه شرکت های فعال در این حوزه با هدف توسعه و افزایش سهم بازار ایران در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشورهای هدف، حضور دارند و توانمندی های اعضای خود را به بازدیدکنندگان در این نمایشگاه ارائه می کنند.

جهرمی: دانش فنی کافی برای تولید داخلی صنایع مخابراتی داریم

در این باره محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات راه چاره به روز بودن در حوزه تکنولوژی را ورود به بازار بین المللی دانست و بر ضرورت ورود تولیدکنندگان داخلی به بازارهای بین المللی به ویژه کشورهای همسایه تاکید کرد.

وی گفت: برای تمامی تولیدکنندگان داخلی در حوزه مخابرات و به طور کلی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که در قالب پاویون اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، آروزی موفقیت دارم و از تمام فعالان این عرصه که با وجود شرایط سخت اقتصادی و حساسیت های کرونایی در این نمایشگاه شرکت می کنند تا بتوانند تولیدات و خدمات خود را به بازار کشور دوست و همسایه عرضه کنند تشکر کرده و امیدوارم ثمرات خوبی برای کشورمان به همراه داشته باشد.

آذری جرمی تاکید کرد: وقتی در عرصه بازارهای بین المللی حضور پیدا می کنیم آن وقت ملزم به رقابت خواهیم بود. امکان ورود به بازار بین المللی هم وجود دارد اگر حاضر باشیم خدمات خود را در کلاس بین المللی ارائه کنیم. نباید در تولید داخلی به بازار داخلی بسنده کنیم و تا زمانی که طرز فکر ما این باشد نمی توانیم پیشرفت کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مساله تداوم تحقیق و توسعه و به روز رسانی می تواند حیات تولید داخل ما را تضمین کند، گفت: شرکت های خارجی همواره در خدمات پس از فروش می گویند حق با مشتری است، ولی خدمات پس از فروش شرکت های ایرانی از کیفیت لازم برخوردار نیست که باید در این زمینه فرهنگ سازمانی ارتقا یافته و توجه ویژه ای به فرهنگ خدمات پس از فروش داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در صنعت مخابرات، دانش فنی کافی برای تولید داخلی داریم، تاکید کرد : ما نیز موضوع تولید داخل را از بعد اقتصاد مقاومتی، اسناد بالادستی و سند کلان شبکه ملی اطلاعات و نیز از دید اقتصادی مردم مورد توجه قرار داده ایم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خطاب به تولیدکنندگان گفت: اگر می خواهید بازار را به دست آوردید، یکدیگر را تخریب نکنید و به اصول اخلاقی پایبند باشید. رقابت منفی بین تولیدکنندگان باید کنار گذاشته شود.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1229

به "لزوم ورود تولیدکنندگان داخلی به بازارهای بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ورود تولیدکنندگان داخلی به بازارهای بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید