علوی: منتظر دریافت نظر فیفا برای اساسنامه هستیم

به گزارش مجله پیامک، سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت که با وجود مسائل مالی، اردو های تیم های رده های مختلف ملی در موعد از پیش تعیین شده برگزار می شوند.

علوی: منتظر دریافت نظر فیفا برای اساسنامه هستیم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، امیرمهدی علوی درباره کارگاه آنلاین رسانه ای فوتبال گفت: این جلسه به صورت آنلاین و با حضور مدیر ارتباطات AFC از ساعت 10 صبح فردا (سه شنبه) آغاز می شود. ثبت نام از روز گذشته آغاز شد و همکاران رسانه ای ما هم استقبال خوبی کردند. پس از سرانجام دوره، گواهینامه ای به عزیزان اهدا می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال اینقدر طول کشیده است، گفت: دوشنبه چهار هفته پیش مباحث بررسی و اساسنامه پیشنهادی ارسال شد. در وبینار هفته گذشته میان اینفانتینو، شیخ سلمان و اعضای کافا که بهافرایند و نبی هم در آن حضور داشتند، اساسنامه یکی از مباحث مطرح شده بود. فدراسیون پیش نویس اساسنامه را ارسال کرده و ابراز امیدواری شد که در زمانی کوتاه به آن پاسخ داده شود. منتظریم با یادآوری اجرا شده، شاهد دریافت نظر مشورتی فیفا باشیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره فرایند اصلاح اساسنامه شرح داد: فدراسیون در چهار ماه و اندی، تمام تلاش خود را برای تبعیت از الزامات فیفا و قوانین داخلی انجام داد و مجموعه بسیار مناسبی به عنوان سند فردای فوتبال ایران تدوین شده است. با همراهی اجرا شده قرار است جمع بندی شود و شاهد اجرای مراحل بعدی و تصویب اساسنامه در مجمع باشیم. برگزاری مجمع حتماً در دستور کار خواهد بود.

علوی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، درباره صدور توقیف اموال فدراسیون فوتبال با شکایت شستا بیان نمود: فدراسیون از اعتبارات خودش به صورت علی الحساب پرداختی انجام داد و یک ریال از حساب باشگاه ها کسر نشد. این پرداختی باید از مطالبات فیفا صورت بگیرد و این موضوع هم جزو مواردی بود که بهافرایند در وبینار اخیر روی آن تأکید داشت. فدراسیون تحت فشار مالی است، اما اگر به اخبار توجه کنید، متوجه می شوید با وجود مسائل و کمبود اعتبارات که به دلیل تحریم های ظالمانه بوده است، اردوی تیم های جوانان، نوجوانان و تیم ملی فوتسال در موعد مقرر برگزار شده است.

وی با بیان اینکه اردوها در این شرایط لغو نشده و تیم ها متضرر نشده اند، خاطرنشان کرد: ما مسابقات بین المللی جوانان، نوجوانان و فوتسال را در پیش داریم. تیم ملی فوتبال هم دو دیدار محبت آمیز پیش رو دارد و پس از آن باید در چهار بازی مهم به میدان برود. گفته می شود چند میلیون تومان در حساب فدراسیون فوتبال است، اما فدراسیون در این شرایط هم اردوهای خود را برگزار کرده است. با برطرف شدن مشکل انتقال وجوه و پرداخت مطالبات، این فضا هم می گذرد و فدراسیون فوتبال می تواند مسابقات ملی را به بهترین شکل برگزار کند.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درخصوص اینکه گفته می شد قرار است این هفته دادگاه مربوط به شکایت مارک ویلموتس برگزار شود، گفت: ما هم این موضوع را در رسانه ها شنیدیم، اما منتظر اعلام رسمی فیفا هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1162

به "علوی: منتظر دریافت نظر فیفا برای اساسنامه هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علوی: منتظر دریافت نظر فیفا برای اساسنامه هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید