عرضه نانو آجرهایی با خواص آنتی باکتریال و آب گریز

به گزارش مجله پیامک، محققان یکی از شرکت ها با استفاده از ضایعات معدنی و نانو مواد آجر سنگ هایی با خاصیت آنتی باکتریال و آبگریز عرضه کردند که کاربرد آن در ساختمان سازی موجب کاهش هزینه های ساخت خواهد شد.

عرضه نانو آجرهایی با خواص آنتی باکتریال و آب گریز

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ، امیر روحانی از محققان این طرح فراوری آجر نوین ساختمانی را از دستاوردهای تحقیقاتی این شرکت نام برد و گفت: این محصول با عنوان سنگ آجر و با استفاده از مواد ضایعات معدنی فراوری شده است.

وی با بیان اینکه عمده ماده استفاده شده در این محصول گِل سنگ است، خاطر نشان کرد: از آنجایی که گل سنگ خاصیت چسبندگی ندارد، ما در فراوری سنگ آجر فراوری شده از نانو ماده با یک باند خاص استفاده کردیم تا آجر فراوری شده از استحکام و چسبندگی لازم برخوردار گردد.

روحانی، طرح آجر فراوری شده را به صورت سنگ دانست که قابلیت شست و شو دارد، خاطر نشان کرد: ساختار این سنگ آجر اینتر لاگینگ است به این معنا که آجرها در هم قفل می گردد برای آنکه آجرها بر روی هم مستحکم گردد از ملات ساختمانی برای ایجاد چسبندگی میان آنها استفاده خواهد شد.

به گفته وی شن و سیمان داخل آجرها ریخته و در داخل هم قفل می شوند.

این محقق با تاکید بر اینکه کاربرد این آجر سنگ ها در ساختمان دیگر احتیاجی به نما ندارد، از آنجایی که این محصول در رنگ ها و طرح های متنوعی ساخته می گردد از این رو هزینه ساخت ساختمان کم خواهد شد.

روحانی آبگریزی را از دیگر مزایای این محصول دانست و خاطر نشان کرد: با استفاده از نانو مواد، خاصیت آبگریزی را در این محصول ایجاد کردیم ضمن آنکه با استفاده از این مواد خواص آنتی باکتریالی را به آن اضافه کردیم تا در اماکنی که احتیاج به بهداشت دارد، از آن استفاده کرد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1235

به "عرضه نانو آجرهایی با خواص آنتی باکتریال و آب گریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه نانو آجرهایی با خواص آنتی باکتریال و آب گریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید