سنت شکنی پاپ؛ اولین زن به شورای کلیسای کاتولیک راه یافت

به گزارش مجله پیامک، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های دنیا با زیر پا گذاشتن سنت ها، برای اولین بار یک زن را به مقامی ارشد در شورای کلیسایی اسقف ها منصوب کرد.

سنت شکنی پاپ؛ اولین زن به شورای کلیسای کاتولیک راه یافت

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه گاردین، ناتالی بکوآرت اولین زنی است که به این سمت منصوب می گردد و از حق رای برخوردار است.

این بانوی 52 ساله، یکی از دو فرد جدیدی است که برای این پست به شورای کلیسایی پیشنهاد داده شده بود. این شورا، نهادی از اسقف هاست که مسائل اصلی تعالیم را مورد مطالعه قرار می دهند و ناتالی از سال 2019میلادی در آنجا مشاور بوده است.

کاردینال ماریو گرچ دبیرکل شورای کلیسایی گفت که این انتصاب نشان می دهد که پاپ مایل به مشارکت دادن بیشتر زنان در فرآیند تصمیم گیری در کلیسا است.

وی اضافه نمود: در دوره های قبل، تعداد زنانی که به عنوان کارشناس و مخاطب مشارکت داشتند، افزایش یافته، اما با انتصاب خواهر ناتالی بکوآرت و امکان مشارکت وی در رای گیری، بابی جدید گگردده شده است.

شورای کلیسایی متشکل از اسقف ها و کاردینال هاست که از حق رای برخوردارند. این شورا همچنین دربرگیرنده کارشناسانی است که نمی توانند رای دهند.

پاپ فرانسیس به نوعی نشان داده که خواهان اصلاح شورای کلیسایی و انتصاب زنان در کلیسا و همچنین اعطای نقش بیشتری به افراد غیرروحانی در کلیساست.

بکوآرت دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت از مدرسه معتبر تجارت پاریس است و در بوستون آمریکا نیز تحصیل نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1477

به "سنت شکنی پاپ؛ اولین زن به شورای کلیسای کاتولیک راه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنت شکنی پاپ؛ اولین زن به شورای کلیسای کاتولیک راه یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید