سامانه جدید بارشی کشور را فرا می گیرد

به گزارش مجله پیامک، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید از فردا 25 بهمن، به کشور اطلاع داد و گفت : این سامانه شنبه در کل کشور فعال می گردد.

سامانه جدید بارشی کشور را فرا می گیرد

در خصوص شرایط جوی کشور احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: با خارج شدن سامانه بارشی از شمال شرق کشور، امروز (چهارشنبه 24 بهمن) در شمال شرق و شرق بارش پراکنده، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش بینی می گردد و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار و همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می گردد که این وضع در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش غلظت آلاینده ها را در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: شرایط جوی پایدار فردا (پنجشنبه 25 بهمن) تداوم می یابد تا اینکه در اواخر وقت فردا سامانه بارشی جدیدی از غرب به شمال غرب کشور وارد می گردد که این سامانه سبب ابرناکی، بارش برف و باران در دامنه های زاگرس مرکزی واقع در نوار غربی می گردد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، گفت : پس فردا (آدینه 26 بهمن) گستره بارش به بخش هایی از جنوب کشور در استان های فارس و بوشهر نیز کشیده خواهد شد. شنبه سامانه بارشی در کل کشور فعال می گردد که در بعد از ظهر بارش در نیمه غربی کاسته خواهد شد.

به گفته وظیفه، فردا هوای تهران کمی ابری، به تدریج نیمه ابری، در اواخر وقت ابری با احتمال بارش باران با بیشینه و کمینه دمای 12 و 2 درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین پس فردا (آدینه 26 بهمن) هوای تهران نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده و با حداکثر و حداقل دمای 12 و 3 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 175

به "سامانه جدید بارشی کشور را فرا می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه جدید بارشی کشور را فرا می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید