راز طول عمر و خوشبختی پیرترین فرد جهان

به گزارش مجله پیامک، خبرنگاران - الهام مظفری: در 9 مارس 2019، کین تاناکا از ژاپن رسما رکورد دنیای گینس را شکست و پیرترین فرد زنده دنیا شد که 116 سال سن دارد. کین باوجود سن بالا و مسائل جسمی، شاد است و از همه لحظاتش لذت می برد. همه دنیا دوست دارند بدانند این زن چطور در این سن اینقدر فعال و شاد است. در این مطلب راز های شخصی طول عمر او را مشاهده می کند.

راز طول عمر و خوشبختی پیرترین فرد جهان

عمر بلند پیرترین فرد زنده دنیا

کین تاناکا در سال 1903 به دنیا آمد، یعنی همان سالی که برادران رایت به پرواز درآمدند. او هفتمین فرزند خانواده بود و بعد از ازدواج سنتی با هیدو تاناکا، صاحب پنج فرزند شد. هیدو کسب و کار خانوادگی داشت که تولید و فروش برنج، شیرینی های سنتی ژاپنی و نودل بود.

هیدو در سال 1937 به خدمت نظامی رفت و کین وارد کسب و کار شد. علاوه بر این فرزندانش را بزرگ می کرد و از مادر هیدو مراقبت می کرد. پسر اول کین نوبو در سال 1943 به ارتش پیوست و اسیر شد و در سال 1947 بعد از جنگ دنیای دوم به خانه بازگشت. کین در فروشگاه خانوادگیشان کار می کرد تا اینکه در 63 سالگی بازنشسته شد.

راز های طول عمر ساده، اما موثر کین تاناکا

اما راز زندگی طولانی و شاد کین چه بوده است؟ این نکات از مصاحبه با او برداشت شده است:

سحرخیز بودن

: کین معمولا ساعت 6 صبح بیدار می شود و آماده شروع روزش است.

تقویت مغز:

یکی از سرگرمی های مورد علاقه کین مطالعه و یادگیری ریاضی است.

فعال و اجتماعی بودن:

کین استاد بازی های تخته ای است، او عاشق بازی با کارکنان آسایشگاه است.

خوردن شکلات و قهوه زیاد:

در مراسم رکورد دنیای گینس به او یک جعبه شلات دادند که بلافاصله شروع به خوردن آن کرد. وقتی از او پرسیدند که چقدر از آن ها را می خواهد آن روز بخورد، جواب داد: 100 تا

کین همچنین خانواده بزرگش را یکی از عوامل خوشبختی و طول عمرش می داند. اما مهمترین راز او احتمالا عزم و پشتکار و از دست ندادن امیدش است. او در تولد 113 سالگی خود گفت حالا که تا اینجا رسیدم، انتخابی ندارم جز اینکه بیشتر تلاش کنم. باید هرکاری می توانم بکنم. او در سال 2018 گفت دوست دارد تا 120 سالگی عمر کند.

فکر می کنید راز طول عمر و خوشبختی کین چیست؟

منبع: brightside

منبع: برترین ها
انتشار: 12 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 249

به "راز طول عمر و خوشبختی پیرترین فرد جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز طول عمر و خوشبختی پیرترین فرد جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید