دیدار وزیر خارجه ژاپن با ظریف در تهران

به گزارش مجله پیامک، وزیر امور خارجه ژاپن ظهر امروز با حضور در وزارت امور خارجه با ظریف دیدار و تبادل نظر کرد.

دیدار وزیر خارجه ژاپن با ظریف در تهران

به گزارش حوزه سیاست خارجی مجله پیامک، کونو تارو وزیر امور خارجه ژاپن ظهر امروز با حضور در وزارت امور خارجه با دکتر محمد جواد ظریف دیدار و مصاحبه کرد.

آقای آبه شینزو نخست وزیر ژاپن تا ساعاتی دیگر در صدر هیاتی بلند پایه وارد تهران خواهد شد.

در دور اول این دیدار، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن خوشامدگویی به همتای ژاپنی و هیات همراه، با اشاره به روابط دیرینه دو کشور و 90 سال روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن، این کشور را دوست و شریک خوب ایران در حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خواند و از سفر مقامات عالیرتبه ژاپن به ایران استقبال کرد.

ظریف با اشاره به جنگ و تروریسم اقتصادی دولت آمریکا ضد ملت ایران اضافه کرد: با ملت ما جنگ اقتصادی را شروع نموده اند و روزانه هم با تبلیغات و نفرت پراکنی های آمریکایی ها روبرو هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان توضیح داد: در این شرایط سخت برای رفاه و آسایش مردم خود راه هایی را خواهیم یافت که از جمله آن تجدید نظر در بودجه و سیاست های اقتصادی بدون اتکاء به نفت است.

کونو تارو نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و پذیرش هیات عالی ژاپن توسط مقامات عالی کشور خاطر نشان کرد: سفر آقای آبه شینزو به ایران به عنوان یک کشور دوست، تاریخی است. ایران کشوری مهم در منطقه است و ما معتقدیم در این منطقه مهم هر چه تنش کمتر باشد به نفع همگان است؛ در غیر این صورت همه ضرر می کنیم. ژاپن آماده است هر کاری که به کاهش تنش منجر گردد انجام دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 253

به "دیدار وزیر خارجه ژاپن با ظریف در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار وزیر خارجه ژاپن با ظریف در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید