دارپابه دنبال تونل های زیرزمینی مخوف دنیا ، 4 استفاده احتمالی از تونل های بزرگ

به گزارش مجله پیامک، ایسنا نوشت: آژانس پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا(DARPA) به دنبال تونل های زیرزمینی بزرگ و مخوف در سراسر دنیا است و از همگان خواسته تا انتها امروز این تونل ها را معرفی کنند تا در اختیار این آژانس قرار بگیرد.

دارپابه دنبال تونل های زیرزمینی مخوف دنیا ، 4 استفاده احتمالی از تونل های بزرگ

به نقل از انگجت، آژانس پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا (دارپا) پریروز از مردم، شرکت ها و دانشگاه ها برای در اختیار گذاشتن تونل های بزرگ زیرزمینی در سرتاسر جهان کمک خواسته است.

این آژانس تحقیقاتی نظامی درخواستی را برای معرفی تونل های زیرزمینی غول پیکر متعلق به شرکت ها یا دانشگاه ها که می توانند میزبان تحقیقات و آزمایشات این آژانس باشند، ارائه داده است.

موارد مورد نیاز این آژانس بسیار عجیب هم هست، چرا که می خواهد تونل مذکور چندین بلوک شهری را پوشش دهد، در حالی که دارای یک طراحی پیچیده شامل چندین سطح و دارای تنوع ساخت مانند دارا بودن دهلیزها و راه پله ها باشد.

نکته این است که دارپا خیلی زود جواب می خواهد و در حالی که این درخواست را 20 اوت ارائه کرده، از صاحبان این تونل ها خواسته تا 30 اوت یعنی همین امروز پیشنهاد خود را ارائه دهند.

البته دارپا نگفته است که برای انجام چه کاری به این فضا نیاز دارد و این ابهام موجب ایجاد پرسش ها و گمانه های علمی-تخیلی زیادی شده است که از میان آنها می توان به آزمایش های ژنتیکی برای ایجاد غول ها و ابرانسان ها، کالبد شکافی موجودات بیگانه و آزمایش های سری نظامی اشاره کرد.

البته به احتمال زیاد واقعیت چیز دیگری است و دارپا مثلا برای مطالعه امواج رادیویی به چنین فضایی نیاز دارد، اما خب نمی توان مردم را از تصور چنین چیزهایی منع کرد، چرا که در بسکمک از فیلم های ترسناک علمی-تخیلی دیده ایم که داستان از چنین جایی شروع می شود.

دارپا یا آژانس پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی ک در سال 1958 تأسیس شد یک بنگاه پژوهشی و فناوری زیر نظر وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا است. این سازمان مسئولیت توسعه و ساخت فناوری های نوین را برای استفاده نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکا به عهده دارد.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 321

به "دارپابه دنبال تونل های زیرزمینی مخوف دنیا ، 4 استفاده احتمالی از تونل های بزرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارپابه دنبال تونل های زیرزمینی مخوف دنیا ، 4 استفاده احتمالی از تونل های بزرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید