همه چیز راجب مثلث برمودا یا مثلث شیطان

به گزارش مجله پیامک، در هر دو صورت فرقی نمی کند و اگر حتما علاقه دارید تا به صورت کامل با این موضوع جالب و بسیار مجذوب کننده آشنا شوید این مطلب پرهیجان را از خبرنگاران از دست ندهید زیرا در این مطلب ما قصد دارید به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

همه چیز راجب مثلث برمودا یا مثلث شیطان

مثلث برمودا چیست؟

مثلث برمودا که بعضی آن را با نام مثلث شیطان یا دریای مرگ می شناسند، یک منطقه در ناحیه غربی اقیانوس اطلس شمالی است. گفته می شود در این محدوده بیش از 50 کشتی ناپدید شده و هیچ اثری تا به امروز از آ ن ها برجای نمانده است. حتما به این نکته فکر می کنید که این موضوع خیلی پیچیده نیست و ممکن است این منطقه دارای شرایط نامساعدی باشد.

اما نکته ای که این محدوده را بسیار خاص و ترسناک تر می نماید این است که طبق اطلاعات منتشر شده 21 هواپیما نیز هنگام ورود به این منطقه ناپدید شده اند و تا به امروز کسی از آن ها هیچ خبری ندارد. نظریه های بسیار زیادی در خصوص مثلث برمودا وجود دارد که تا به امروز هیچ کدام از آن ها قطعی نشده و این عمل باعث شده تا هنوز مثلث برمودا یک علامت سوال بزرگ برای داشنمندان و مردم جهان باقی بماند.

دو نظریه که بسیار در بین مردم رایج بوده نسبت دادن این مکان به یک ماشین زمان بسیار غول پیکر و فعالیت موجودات فرازمینی در این مکان است.

مثلث برمودا کجاست؟

طبق اطلاعاتی که از مثلث برمودا وجود دارد، مساحت این منطقه بین یک میلیون و سیصد کیلومتر مربع تا سه میلیون و نهصد کیلومتر مربع تخمین زده شده است و هنوز بین ابعاد آن اختلاف نظر وجود دارد. نکته جالبی که وجود دارد انجمن جغرافیای ایالات متحده این مثلث را به رسمیت نمی شناسند و در نقشه های سازمان های دولتی اسمی از آن برده نمی شود.

مثلث برمودا بر روی آب های اقیانوس اطلس و در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع شده است. راس این مثلث نزدیک برمودا، قسمت انحنای مثلث از سمت پایین فلوریدا توسعه یافته و با عبور از پورتوریکو به سمت جنوب و شرق منحرف می شود و از دریا سارگاسو گذر نموده و دوباره به سمت برمودا باز می شود.

تاریخچه مثلث برمودا

نخستین بار در 17 سپتامبر 1950 ادوارد ون وینکل جونز (Edward Jones) ناپدید شدن بعضی از هواپیما های و کشتی ها در مجله میامی هرالد اطلاع داد که برای اولین بار مثلث برمودا بر زبان ها افتاد. دو سال پس از این موضوع، مجله فیت مقاله ای کوتاه با عنوان رمز و راز دریا پشت درب های ما هستند با اشاره به مثلث برمودا این مسئله را برای مردم بسیار پر رنگ تر کرد.

در این مقاله به از دست دادن کشتی و هواپیما های بسیار زیاد از جمله پرواز 19 اشاره شد. 10 سال بعد در اوریل 1962 مجله لوژیون آمریکا ادعا کرد که موضوع مهمی راجب پرواز 19 وجود داشته است. این مجله ادعا کرد که فرمانده عملیات این پرواز گفته است: ما در حال ورود به آب های سفید هستیم، ما نمی دانیم کجا هستیم و هیچ چیز خوب به نظر نمی رسد. پس این موضوع شایعاتی به وجود آمد که پرواز 19 به وسیله مثلث برمودا به مریخ فرستاده شده است.

تاریخچه و ادعا های زیادی درباره مثلث برمودا وجود دارد که ممکن است بعضی از آن ها شایعه و بعضی واقعیت باشد، اما ما دو مورد از معروف ترین رخداد ها را به شما معرفی می کنیم.

پرواز 19 برمودا

یکی از عجیب ترین حوادث مثلث برمودا پرواز 19 است که در این حادثه ترسناک 5 فروند هواپیمای نظامی تی بی ام افینگر 3 در تاریخ 5 دسامبر 1945 برای یک عملیات اکتشافاتی در خصوص مثلث برمودا هم زمان به پرواز درآمدند. ساعاتی پس از پرواز یکی از مسئولین پرواز با برج مراقب تماس برقرار نموده و شرایط خود را به طرز عجیب و وحشتناکی توضیح داده است.

پس از آن برج مراقبت توصیه می نماید تا هماپیما 180 درجه تغییر جهت داده و از این منطقه خارج شود اما خلبان پرواز اعلام نموده که تمامی دستگاه های تشخیص جهت از کار افتاده و پس از چند دقیقه صدای آن های قطع شده و برای همواره ناپدید شده اند.

استار آریل و استار تیگر

استار آریل و استار تیگر نام دو فروند هواپیمای خانوداه سلطنتی آورو تودور پنجم بود که قصد فرود در آمریکای جنوبی را داشت. تا قبل از رسیدن به مثلث برمودا همه چیز خوب پیش می رفت که پس از ورود به این منطقه آن ها برای همواره ناپدید شدند.

تئوری های علمی و تخیلی در مود برمودا

با توجه به موارد ذکر شده تا این جای مطلب حتما شما کنجکاو شده اید تا بدانید علت این موضوع و رخداد های عجیب چیست. همانطور که در بالا ذکر شد نظریه های بسیار زیادی راجب این نقطه از کره زمین وجود دارد که ممکن است بعضی از آن ها درست بوده یا مجموعه ای از این نظریه ها درست باشد، اما در هر صورت تا به حال هیچ نظریه منطقی رد یا تایید نشده است.

در میان این نظریه ها برای کشف رازهای مثلث برمودا بعضی به شایعات و موضوعات تخیلی نیز دامن زده اند که دو مورد از نظریه های تخیلی و چهار مورد از نظریه های علمی را برای شما بازگو می کنیم که صرفا با آن ها آشنا شوید.

سفینه فضایی در زیر مثلث برمودا

یکی از معروف ترین نظریه های تخیلی که راجب این مثلث وجود دارد این است که بعضی معتقد ند که در زیر مثلث برمودا یک سفینه فضایی وجود دارد و کسانی که وارد این محدوده شوند را از کره زمین خارج می نمایند. این نظریه را هر طور در نظر بگیریم، چندان با عقل و منطق همسو نیست.

راستی حالا که صحبت از جاهای مرموز شده، می دانید عجیب ترین جاهای دیدنی ایران کجا هستند؟

موجودات عجیب و مرموز در برمودا

از دیگر نظریه های تخیلی مثلث برمودا می توان به موجودات عجیب و غول پیکر اشاره نمود که بعضی معتقد ند موجودات وحشتناک و شیاطین در این مکان زندگی می نمایند و هر کس در قلمروی آن ها برود، برای همواره نابود می شود. این نظریه نیز یک نظریه غیرعقلانی بوده و در گذشته برای پاسخ به راز این مثلث ساخته شده است.

گاز متان در مثلث برمودا

طبق اسناد و گزارش های به دست آمده از این مثلث، یک نظریه علمی است که اشاره به گاز متان بسیار زیاد در این محدوده می نماید. کشتی وقتی روی آب در این نقظه شناور می شود تحت تاثیر این گازها قرار گرفته که این موضوع امکان غرق شدن را افزایش می دهد. از طرفی احتمال آسیب زدن به هواپیما را نیز بسیار زیاد می نماید. شاید یکی از دلایل رویداد های غیر طبیعی مانند شعله های آتش روی آب که به وسیله بومیان گزارش شده است همین موضوع باشد.

خطاهای انسانی

بعضی از کارشناسان معتقد ند که پیشامد های برمودا می تواند ریشه در اشتباهات انسانی داشته باشد چراکه هر روز ساکنین این منطقه درحال عبور از آن جا هستند.

ابرهای شش ضلعی مثلث برمودا

از دیگر نظریه های علمی که وجود دارد و بعضی از کارشناسان به آن معتقدند، وجود ابرهای غول پیکر است که معادل یک بمب با سرعت 273 کیلومتر در ساعت امواجی با ارتفاع بیش از 14 متر فراوری می نمایند. یک چنین نیروی عظیمی کافیست تا نه تنها کشتی بلکه هواپیما را نیز با چالش مرگباری روبرو سازد.

آتشفشان مثلث برمودا

یکی از سرنخ های جالب و نظریه های علمی نو که دانشمندان داشنگاه کرنل بعد از سال ها تحقیق روی گدازه های اقیانوسی به آن رسیده اند، دهانه آتشفشان بسیار عمیق و بزرگ در مثلث برمودا است. این دهانه تمامی کشتی ها و هواپیما ها را به درون خود کشیده و به علت فشار بیش از حد کف اقیانوس آن ها را تکه تکه می نماید.

فیلم و کتاب های مربوط به مثلث برمودا

یکی از فعالیت های رایج که معمولا راجب مسائل مهم در جهان و سوالات مردم راجع به یک موضوع پیچده وجود دارد، ساخت فیلم و نشر کتاب است که به علت کنجکاو بودن مردم می تواند تا حد زیادی مورد استقبال قرار بگیرد. مثلث برمودا نیز از این موضوع مستثنی نبوده و فیلم ها و کتاب های در این باره وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

کتاب با موضوع برمودا

  • کتاب مثلث برمودا اثر چارلز برلیتز در سال 1974 نوشته شد. این کتاب در همان سال از پر فروش ترین کتاب ها شد و نزدیک به 20 میلیون نسخه از آن به 30 زبان مختلف به فروش رسید و به معروفیت عظیمی دست پیدا کرد.
  • لری کوشس، در سال 1975 کتاب خود را با نام راز های حل شده مثلث برمودا منتشر نموده و در کتاب خود گزارشات مربوط به ناپدید شدن کشتی ها را در کتاب چارلز مورد انتقاد قرار داد که این کتاب نیز با استقبال نسبتا خوبی روبرو شد.
  • لورنس دیودکخ با کتاب راز مثلث برمودا در سال 1975 و دقیقا چند ماه پس از کتاب لری اثر خود را عرضه کرد. در این کتاب به چارلز و لری حمله کرد و آن ها را اغراق آمیز توصیف کرد. بعلاوه مدعی شد که یک راه چاره برای راز مثلث برمودا یافته است.

فیلم با موضوع مثلث برمودا

  • فیلم سنیمایی The Triangle یا مثلث که یک فیلم در ژانر دلهره آور است و به وسیله کشور آمریکا در سال 2001 ساخته شده است. از بازیگران این فیلم مجذوب کننده می توان به لوک پری، دیوید هیولت و دوریان هاروود اشاره نمود.
  • فیلم بر اساس مثلث برمودا در سال 1978 به وسیله رنه کاردونه ساخته شد که این فیلم نیز در زمان خود یکی از تاثیرگذارترین فیلم ها بود.

حقایق جالب در خصوص مثلث برمودا

  • یکی از حقایق جالب که وجود دارد این است که با توجه به تمامی موارد ذکر شده علاوه بر داشنمندان، گارد ساحلی ایالات متحده نیز مثلث برمودا را خطرناک تر از نقاط دیگر اقانوس اطلس نمی دانند.
  • در سال 2013 صندوق جهانی طبیعت خطرناک ترین مسیرهای حمل نقل برای کشتی ها را معین کرد و جالب است بدانید هیچ اسمی از مثلث برمودا در این فهرست وجود ندارد.
  • کریستف کلمب اولین کسی بود که واقعه عجیب و غریب در این منطقه را ثبت نموده و طبق گفته این شخص یک شعله بزرگ در دریا سقوط می نماید. (البته بعضی بر این معتقد ند او یک شهاب سنگ دیده است و چیز دیگری وجود ندارد)
  • گفته می شود نمایشنامه طوفان (The Tempest) که یکی از محبوب ترین آثار شکسپیر است بر اساس داستان ها ونظریه های موجود راجب مثلث برمودا ساخته شده است. این نمایش نامه باعث شد تا شکسپیر اعتبار قابل توجهی در این عرصه کسب کند.
  • در سال 1945 یک تحقیق دریایی شکل گرفت، در آن یک هلیکوپتر با 13 سرنشین در پی افراد گم شده در این محدوده رفتند که پس از ورود به مثلث برای همواره ناپدید شدند.

نجات یافتگان مثلث برمودا

در 60 سال گذشته و طبق اسنادی که وجود دارد، 25 نفر تا به حال توانسته اند جان سالم به در ببرند و با هیچ مورد خاص و عجیبی نیز روبرو نشده اند اما موضوعی که راجب آن ها وجود دارد این است که همه آن ها با هواپیما از این محدوده گذر نموده اند و کسی با کشتی جان سالم به در نبرده است.

نتیجه گیری کلی راجب برمودا

نتیجه ای که می توان از این نقطه گرفت این است که به هر علت یا راز درست و اشتباه که راجب این نقطه از زمین وجود دارد، تصمیم منطقی این است که انسان ها باید تا حد ممکن از رفتن به این مختصات پرهیز نمایند و صرفا جهت کنجکاوی های شخصی نباید تصمیم به رفتن به مثلث برمودا را داشته باشند زیرا هر کدام از نظریه های که تا به امروز ذکر شده بر خطرناک بودن این مثلث صدق کند، می تواند انسان یا هر موجودی را به کام مرگ بکشد.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 2112

به "همه چیز راجب مثلث برمودا یا مثلث شیطان" امتیاز دهید

1 کاربر به "همه چیز راجب مثلث برمودا یا مثلث شیطان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز راجب مثلث برمودا یا مثلث شیطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید