خبرنگاران ادعای پمپئو از بازگشت تحریم های ضد ایرانی تا 30 روز دیگر

به گزارش مجله پیامک، تهران - خبرنگاران - وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که واشنگتن در نامه ای درخواست فعال کردن مکانیزم ماشه را به سازمان ملل ارائه داده است و تا 30 روز دیگر تمام تحریم ها علیه تهران اعمال می شوند.

خبرنگاران ادعای پمپئو از بازگشت تحریم های ضد ایرانی تا 30 روز دیگر

به گزارش خبرنگاران، مایک پمپئو در نشست خبری در سازمان ملل متحد گفت: فرآیند بازگشت تحریم ها علیه ایران آغاز شده و آمریکا خواستار فعال شدن مکانیزم ماشه است.

وزیر امور خارجه آمریکا با بیان اینکه فرآیند بازگشت تحریم ها علیه ایران آغاز شده است، اظهارداشت: مطمئن هستیم که مکانیزم ماشه علیه ایران عملی خواهد شد.

وزیر خارجه امریکا مدعی شد که تمدید نشدن تحریم های تسلیحاتی توسط شورای امنیت سازمان ملل اشتباهی بزرگ بود، گفت: امریکا تمام تحریم های خود را علیه ایران به اجرا خواهد گذاشت.

شایان ذکر است که در نامه آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل متحد آمده است: مطابق بند 11 قطعنامه 2231، به نیابت از دولتم می نویسم که ایران بخش قابل توجهی از تعهدات خود تحت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اجرا نکرده است.

به دنبال این اعلام که ایالات متحده به عنوان یکی از شرکت کنندگان برجام که در بند 10 قطعنامه 2231 معین شده است، انجام می دهد، فرایند بازگرداندن اقداماتی که مطابق با بندهای 11 و 12 آن قطعنامه تعلیق شده است، آغاز می شود.

این در حالی است که سه کشور فرانسه، آلمان و بریتانیا اعلام کردند که برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران حمایت نمی کنیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1179

به "خبرنگاران ادعای پمپئو از بازگشت تحریم های ضد ایرانی تا 30 روز دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادعای پمپئو از بازگشت تحریم های ضد ایرانی تا 30 روز دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید