حفاران غیر مجاز معدن سنگ هخامنشی دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت استان فارس از دستگیری حفاران غیرمجاز یک معدن سنگ متعلق به دوران هخامنشیان درحین ارتکاب جرم اطلاع داد.

حفاران غیر مجاز معدن سنگ هخامنشی دستگیر شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، سرهنگ بهمنی نژاد فرمانده یگان حفاظت این اداره کل اظهار کرد: در پی دریافت اخبار واصله مردمی مبنی بر انجام حفاری غیر مجاز در یک معدن سنگ متعلق به دوران هخامنشیان در دامنه تنگ خشک، با اقدام به موقع نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستانهای مرودشت و پاسارگاد و با همکاری پاسگاه سیوند، حفاران غیر مجاز در حین ارتکاب جرم دستگیر شدند.

این مقام مسئول در تشریح عملیات دستگیری حفاران غیر مجاز گفت: پس از آنالیز و انجام اقدامات اطلاعاتی و کمین در منطقه، شش نفر حفار غیر مجاز در کنار این معدن سنگ در حال اقدام به گوده زنی جهت انفجار و تحصیل اموال تاریخی فرهنگی مشاهده شد که عوامل یگان با همکاری مامورین انتظامی، محل را محاصره و شش متهم با شش کیلو گرم مواد منفجره (باروت) بازداشت کردند.

سرهنگ بهمنی نژاد در انتها ضمن قدردانی از کوشش نیروهای انتظامی و یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستانهای مرودشت و پاسارگاد خاطر نشان کرد: متهمان به همراه پرونده تشکیل شده جهت طی مراحل قانونی به پاسگاه انتظامی سیوند تحویل داده شدند.

منبع: میراث آریا

به "حفاران غیر مجاز معدن سنگ هخامنشی دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفاران غیر مجاز معدن سنگ هخامنشی دستگیر شدند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید