جولان موتورسواران در قلب تاریخی نصف دنیا ، مسئولان چه می گویند؟

به گزارش مجله پیامک، شهروندان اصفهانی می گویند که تردد موتورسیکلت سواران در میدان امام(ره)، چهره این میدان زیبا و تاریخی را زشت نموده است و این موضوع، علاوه بر ایجاد مشکلاتی برای شهروندان، به هیچ عنوان زیبنده قلب فرهنگی نصف دنیا نیست.

جولان موتورسواران در قلب تاریخی نصف دنیا ، مسئولان چه می گویند؟

به گزارش خبرنگاران، اصفهان مرکز فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است و از حدود 290 مورد صنایع دستی کشور، بیش از 190 مورد آن در این دنیا شهر است.

در بیشتر کشورهای دنیا، از اصفهان علاوه بر ایران، به عنوان یک شهر فرهنگی یاد و بیشتر با وجود مکان های تاریخی همانند میدان امام (ره)، پل خواجو و سی وسه پل شناخته می گردد که بناهایی ماندگار از دوره های سلجوقیان و صفویه است.

ورودی های میدان امام (ره) از شرق به خیابان حافظ و از غرب به خیابان سپاه محدود می گردد که در سال های اخیر ورود خودروها به آن ممنوع شد، اما به رغم نصب موانع ترافیکی، همچنان موتورسیکلت سواران به محدوده این میدان تاریخی وارد می شوند.

در این بین بعضی از شهروندان اعلام کردند که عبور موتورسیکلت از میدان تاریخی امام (ره)، علاوه بر ایجاد مسائلی برای شهروندان، چهره این میدان زیبا و تاریخی را زشت نموده است و برای آنها قابل پذیرش نیست که مسئولان میراث فرهنگی و شهرداری، هنوز تصمیمی درباره حذف این وسایل نقلیه از بزرگ ترین میدان های تاریخی دنیا نگرفته اند.

مسئولان چه می گویند؟

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان در این باره گفت: در سال های گذشته برای جلوگیری از ورود موتورسیکلت سواران به محوطه میدان امام (ره) موانع فیزیکی ایجاد شده بود که به مرور زمان از بین رفته بود، بنابراین اخیراً نسبت به اصلاح و بازسازی آنها اقدام کردیم و در حال حاضر آماده نصب است.

محمدباقر کلاهدوزان اضافه کرد: جلسه ای به دستور شهردار اصفهان برای آنالیز مباحث بازار از جمله ایمنی، سدمعبر بعلاوه ورود موتورسیکلت سواران به محوطه آن با حضور فرماندار اصفهان برگزار و مقرر شد کارگروهی برای بازار تشکیل گردد؛ در این راستا نظر اصناف را جویا می شویم تا نسبت به زمان ورود موتورسیکلت ها برای انتقال اجناس بازاریان به محوطه بازار تصمیم گیری گردد.

فرهنگسازی برای همراهی مردم

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان ادامه داد: در این راستا هماهنگی لازم انجام و صورتجلسه ای تنظیم می گردد تا تمام موارد در کارگروه بازار مورد توجه قرار گیرد، البته پلیس راهور نیز باید به یاری شهرداری آید، زیرا برطرف مسائل ترافیکی با همراهی شهرداری و پلیس امکان پذیر است.

او با تاکید بر اینکه برطرف بسیاری از مسائل شهری احتیاج به فرهنگ سازی و همراهی مردم دارد، توضیح داد: یکی از دغدغه های شهرداری منطقه سه شهرداری، پسماندهای کسبه بازار است که پیرامون محل کسب خود قرار می دهند، البته انجمن اسلامی بازار نیز به این موضوع ورود نموده است تا فرهنگ سازی لازم انجام و اتحادیه ها توجیه شوند.

منبع: ایمنا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1401 بروزرسانی: 13 شهریور 1401 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 2132

به "جولان موتورسواران در قلب تاریخی نصف دنیا ، مسئولان چه می گویند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جولان موتورسواران در قلب تاریخی نصف دنیا ، مسئولان چه می گویند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید