جدایی موسس مایکروسافت از همسرش پس از 27 سال زندگی

به گزارش مجله پیامک، به گزارش خبرنگاران، بیل و ملیندا گیتس که مالک یکی از بزرگترین ثروت های جهان و بزرگترین بنیاد خیریه هستند، اعلام کردند قصد جدایی دارند.

جدایی موسس مایکروسافت از همسرش پس از 27 سال زندگی

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

خبر جدایی این زوج پس از یک زندگی 27 ساله توانسته صنعت فناوری، بهداشت جهانی، سیاستهای تغییرات جوی و مسائل اجتماعی مانند برابری زنان را تکان دهد.

این زوج که مالک 146 میلیارد دلار ثروت هستند هنوز هیچ توضیحی در خصوص طرح های اقتصادی خود نداده اند ولی اعلام کردند فعالیت در بنیاد خیریه خود را ادامه می دهند.

گیتس و همسرش در بیانیه کوتاهی در توییتر اعلام کردند:پس از تفکرهای بسیار در خصوص روابطمان، به این نتیجه رسیدیم به ازدواج خود سرانجام دهیم. ما سه فرزند عظیم نموده ایم و بنیادی را تأسیس نموده ایم که در سراسر جهان به مردم در داشتن یک زندگی سالم یاری می نماید.

بیل گیتس، موسس 65 ساله مایکروسافت چهارمین فرد ثروتمند جهانست و ملیندای 56 ساله مدیر سابق شرکت مایکروسافت است که در حال حاضر بنیاد خیریه بیل و ملیندا را مدیریت می نماید.

خبر جدایی بیل گیتس و همسرش

طبق گفته سخنگوی این بنیاد خیریه هیچ تغییری در نقش آنها به وجود نیامده است و همچنان با همکاری یکدیگر برای تحقق استراتژی های بنیاد همکاری می نمایند.

خبر جدایی بیل گیتس و همسرش یکی از مهمترین خبرها در جهانی ثروتمندان پس از خبر جدایی جف بزوس و مکنزی اسکات در 2019 بوده است. جدایی این دو نفر باعث تقسیم سهام آنها در آمازون شد و خیلی زود مکنزی را به یکی از ثروتمندترین مردم جهان تبدیل کرد.

تقسیم ثروت بیل گیتس بسیار پیچیده تر از بزوس است. ثروت خالص گیتس از مایکروسافت می آید ولی سهام این شرکت ساخت نرم افزار کمتر از 20 درصد از کل سرمایه های گیتس است. وی بیشتر سهام خود را به بنیاد خیریه بیل و ملیند منتقل نموده است.

این زوج در واشنگتن زندگی می نمایند یعنی هر چیزی که پس از ازدواج آنها به دست آمده باید به طور مساوی بین زوجین تقسیم گردد ولی این بدان معنا نیست که این ثروت کاملاً نصف می گردد. احتمالاً هیچ کس متوجه تقسیم این ثروت نگردد چون قرار است طی قراردادهای خصوصی انجام گردد.

تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1637

به "جدایی موسس مایکروسافت از همسرش پس از 27 سال زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدایی موسس مایکروسافت از همسرش پس از 27 سال زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید