کوشش تایلند برای مبارزه با آلودگی پلاستیکی در پارک های ملی

به گزارش مجله پیامک، مسئولان گردشگری تایلند، برنامه جدیدی برای مبارزه با آلودگی پلاستیکی در 154 پارک ملی این کشور دارند.

کوشش تایلند برای مبارزه با آلودگی پلاستیکی در پارک های ملی

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

اداره گردشگری تایلند (TAT) از طرح اخیر اداره پارک های ملی، حیات وحش و حفاظت از گیاهان (DNP) برای مبارزه با آلودگی پلاستیکی استقبال نموده است.

جنبشی در جهان وجود دارد که همه کشورها از جمله تایلند را به سمت آینده ای سبزتر سوق می دهد. چند ماه قبل، این کشور قانون جدیدی درباره محدودیت تخریب های زیست محیطی در جزایر کو سامویی (Koh Samui)، کو پانگان (Koh Phangan) و کو تائو (Koh Tao) وضع کرد و اکنون مسئولان گردشگری کشور، برنامه جدیدی برای مبارزه با آلودگی پلاستیکی دارند.

طبق این برنامه که در 154 پارک ملی تایلند اجرا می گردد، از بازدیدنمایندگان خواسته می گردد از پلاستیک های یک بار مصرف، کمتر استفاده نمایند.

رییس اداره گردشگری تایلند می گوید:

تایلند مملو از مناظر فوق العاده با زیبایی های طبیعی و بکر است و اهمیت حفاظت از محیط زیست باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد. به همین دلیل، اداره گردشگری تایلند از همه گردشگران داخلی و خارجی درخواست نموده است تا به کیسه های پلاستیکی و وسایل پلاستیکی یک بار مصرف، نه بگویند و به جای آنها از کیسه ها، ظروف و بطری های نوشیدنی استفاده نمایند که امکان استفاده مجدد آنها وجود دارد.

طرح اخیر اداره پارک های ملی، حیات وحش و حفاظت از گیاهان (DNP) باعث محدودیت استفاده از اقلامی نظیر کیسه های پلاستیکی و فومی، ظروف غذا، بطری های آب و وسایل پلاستیکی می گردد. این اقلام یک بار مصرف هستند و بعد از استفاده امکان دارد در پارک های ملی دور ریخته شوند. در هر صورت مزایای بلند مدت این برنامه خیلی بیشتر از تاثیرات منفی بر محیط زیست و بخش گردشگری کشور خواهد بود.

برای حمایت از مبارزه با پلاستیک های یک بار مصرف، بنرهایی در پارک های ملی تایلند نصب شده است تا آگاهی مردم را افزایش دهند. طبق برآوردها، این برنامه می تواند به کاهش 3 میلیونی زباله های پلاستیکی بینجامد و مسئولان امیدوارند حدود 10 میلیون نفر به این جنبش محلق شوند.

منبع: کجارو / traveldailymedia.com
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 525

به "کوشش تایلند برای مبارزه با آلودگی پلاستیکی در پارک های ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش تایلند برای مبارزه با آلودگی پلاستیکی در پارک های ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید