به استقلال مجیدی خوش آمدید!

به گزارش مجله پیامک، استقلال ماه های اخیر را سخت می توانیم بدون زوج طلایی قائدی - دیاباته تصور کنیم. این بهترین زوج حمله سالیان اخیر در استقلال بود و حالا از هم پاشیده. ساختن ترکیب های تازه کار آسانی نیست، به همین دلیل استقلال را در دربی و مقابل الشرطه آن تیم حریص که کار حریفان را تمام می کرد، ندیدیم.

به استقلال مجیدی خوش آمدید!

استقلال شبیه آن تیمی نبود که در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا مقابل الکویت و الریان دیدیم. آبی ها مقابل الشرطه عراق نتوانستند به پیروزی برسند و با یک امتیاز به تهران برگشتند اما اگر فقط نگاهی گذرا به فهرست مصدومان استقلال بیندازیم، می بینیم که این تیم با چه بحرانی در زمینه نیروی انسانی روبرو است.

به گزارش ایران ورزشی، فراموش نکنیم که استقلال به ترکیب اصلی خود عادت نموده بود و به ثبات در ترکیب نزدیک شده بود و حالا عجیب نیست که با یک لشکر مصدوم چندان شباهتی به خودش نداشته باشد.

مصدومیت شیخ دیاباته در هفته های اخیر استقلال را از آن فرم ایده آل خارج نموده اما حتی در شهرآورد تهران ارسلان مطهری جانشین فوق العاده ای برای دیاباته بود. مصدومیت ها در استقلال یکی دو تا نیست و فهرست بلند بالای مصدومان دست فرهاد مجیدی را بسته است. از داریوش شجاعیان و محسن کریمی بگذریم که در ابتدای فصل مصدوم شدند. استقلال به جز آنها، دیاباته را هفته هاست که در اختیار ندارد. فرشید اسماعیلی، عارف غلامی و سیاوش یزدانی دچار مصدومیت شدند، چشمی هفته هایی را به دلیل آسیب دیدگی از دست داد. استقلال فقط همین را کم داشت که در جریان بازی با الشرطه مهدی قائدی را نیز از دست بدهد. این می تواند برای استقلالی ها نگران نماینده باشد.

زمین استادیوم اربیل البته نامناسب بود و این از کیفیت بازی استقلال کم نموده بود و این زمین می توانست برای استقلال مصدومان دیگری را نیز بسازد. استقلال در تهران زمین های تمرین مناسبی ندارد و شاید این آسیب دیدگی های پی در پی بازیکنان استقلال به زمین ها هم مربوط است و البته به کیفیت کار تیم پزشکی استقلال که باید در این زمینه علت ها را جست وجو نمایند.

استقلال ماه های اخیر را سخت می توانیم بدون زوج طلایی قائدی - دیاباته تصور کنیم. این بهترین زوج حمله سالیان اخیر در استقلال بود و حالا از هم پاشیده. ساختن ترکیب های تازه کار آسانی نیست، به همین دلیل استقلال را در دربی و مقابل الشرطه آن تیم حریص که کار حریفان را تمام می کرد، ندیدیم.

مجیدی حالا چاره ای ندارد جز اینکه برای استقلال راه های تازه پیدا کند، بازی ها و ترکیب های جدید و البته فکرهای تازه بسازد. بدیهی است که این شروع مربیگری است. با تیم یک مربی دیگر همواره نمی توان پیش رفت، بلکه باید تیم خود را ساخت، حتی به قیمت باختن، همانطور که استراماچونی با استقلال نتایج بدی را در شروع مسیرش تجربه کرد.

استقلال اما بازی های سنگین و سرنوشت ساز و پی در پی دارد و این برای مربی فرصت باقی نمی گذارد که بتواند ایده هایش را اجرا کند. بازی های پی در پی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا فرصت اندکی را برای مجیدی باقی گذاشته و باید دید او در این فرصت تنگ چگونه می تواند تیم خودش را به تماشاگران نشان دهد. او تا امروز شکست را تجربه ننموده و نمی خواهد تجربه اش کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 805

به "به استقلال مجیدی خوش آمدید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به استقلال مجیدی خوش آمدید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید