برترین برنامه های دوربین گوشی؛ 6 اپلیکیشن رایگان برای اندروید و iOS

به گزارش مجله پیامک، اگر جزو آن دسته از کاربران علاقه مند به عکاسی هستید، حتی با خرید گوشی میان رده یا حتی بالا رده دلتان می خواهد با یک اپلیکیشن بهتر به عکاسی و فیلم برداری بپردازید. در این مطلب برترین برنامه های دوربین گوشی را معرفی می کنیم.

برترین برنامه های دوربین گوشی؛ 6 اپلیکیشن رایگان برای اندروید و iOS

تصاویر خود را با برنامه های دوربین گوشی که در این مقاله معرفی می کنیم بهتر بسازید. بعضی از این موارد، به طور اتوماتیک تصاویر شما را ویرایش می نمایند، در حالی که دیگران به شما اجازه می دهند فیلترهای منحصر به فرد را اضافه کنید. شما می توانید از بیشتر این برنامه ها به صورت رایگان بهره ببرید. اگر هم صاحب یک گوشی هوشمند اندرویدی هستید، با کمی جست وجو در فضای مجازی می توانید نسخه پولی یا پرمیوم نرم افزارها را به راحتی دانلود و روی گوشی خود نصب کنید.

1. نرم افزار OldRoll

برنامه OldRoll زمانی که با گوشی هوشمند خود عکس می گیرید، دارای محیطی شبیه به دوربین فیلمبرداری بوده و شما می توانید با محیط کاربری شبیه به سایر دوربین های دیجیتالی به عکاسی یا فیلم برداری بپردازید. البته برای باز کردن تمام بخش ها باید نسخه پولی را دریافت کنید. یکی از برترین ویژگی ها، امکان تغییر تراز سفیدی است که به شما کنترل بیشتری بر گرم یا سرد بودن تصویرتان می دهد و به شما یاری می نماید تعادل سفیدی عالی را در عکس هایتان داشته باشید.

هنگام استفاده از برنامه OldRoll می توانید نور تصویر خود را نیز تنظیم کنید. علاوه بر این مورد، شما می توانید فلاش را روشن یا خاموش کنید. پس از گرفتن عکس، می توانید کنتراست، اشباع و سایر جنبه ها مانند برش عکس خود و اضافه کردن تاری، دانه بندی و خط رنگ را تغییر دهید.

بعلاوه این امکان وجود دارد که انتخاب کنید آیا می خواهید واترمارک روی عکس خود داشته باشید یا خیر. هنگامی که عکس های خود را ویرایش و آنها را ذخیره کردید، می توانید آنها را در هر کجا که بخواهید به اشتراک بگذارید. این برنامه علاوه بر گوشی هوشمند شما، روی تبلت ها نیز موجود است. اگر بخواهید اپلیکیشن را به نسخه کامل ارتقا دهید، برنامه های نامحدود 3 دلار در ماه یا 10 دلار در سال هزینه دارند.

2. نرم افزار 1998 Cam

1998 Cam یکی دیگر از برنامه های عالی به شمار می رود؛ البته اگر می خواهید تصاویر خود را به صورت رترو یا کهنه جلوه دهید. شما می توانید از بین چند فیلتر برای تصاویر خود، برترین گزینه را انتخاب کنید که سبک های متعددی مانند فیلم و وینتیج را پوشش می دهند. بعلاوه می توانید از شبکه های مختلف برای کادربندی بهتر عکس های خود بهره ببرید و این امکان وجود دارد که بعد از گرفتن تصاویر، جلوه های عکس خود را ویرایش کنی. برای مثال، آیا می خواهید بوکه کنید؟ برنامه 1998 Cam بعلاوه به شما امکان میدهد مهرهای زمانی اضافه کنید تا تصاویر قدیمی تر به نظر برسند.

این برنامه دارای نسخه پولی است که دسترسی به فیلترها و سایر ویژگی های بیشتری را ارائه می دهد که برای اشتراک سالانه 18 دلار در ماه هزینه دارد. اگر می خواهید قبل از خرید، نسخه کامل را امتحان کنید، می توانید یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه را دریافت کنید. در زمان نگارش این مقاله در تابستان، این برنامه فقط برای سیستم عامل iOS در دسترس است.

3. نرم افزار ProCam

ProCam به شما این امکان را می دهد که در فرمت های RAW، TIFF و سایر فرمت ها عکس بگیرید. بنابراین، اگر می خواهید بعدها ویرایش بیشتری انجام دهید، انعطاف پذیری زیادی دارید. البته توجه داشته باشید که این مقدار های فایل بزرگ تر، فضای ذخیره سازی بیشتری را در گوشی هوشمند شما مصرف می نمایند.

شما می توانید ISO را در تصاویر خود تغییر دهید، که به شما کنترل بسیار بیشتری نسبت به حالت عادی در بیشتر دوربین های گوشی های هوشمند می دهد. بعلاوه شما با این برنامه، در شرایط با نور کم انعطاف پذیری بیشتری خواهید داشت و از طرفی دیگر، این برنامه برای کاهش مقدار نور ورودی در روزهای آفتابی ایده آل محسوب می گردد.

علاوه بر این مورد، تعادل رنگ سفید را در تصاویر خود خواهید دید و درک بهتری از سرعت شاتر خود خواهید داشت. حتی اگر هیچ یک از این تنظیمات را تغییر نمی دهید، توصیه می کنم آنها را زیر نظر بگیرید تا نحوه عملکرد نور را یاد بگیرید.

هنگام استفاده از ProCam، می توانید فاصله کانونی را تغییر دهید و تایمر طولانی را تنظیم کنید. مورد دوم مخصوصاً اگر می خواهید در شرایط نوری کم، عکس هایی با نوردهی طولانی بگیرید مفید است و می توانید با آزمایش آن در شرایط مختلف روز نیز خلاق باشید.

4. نرم افزار Timestamp Camera Basic

Timestamp Camera Basic یک برنامه آسان برای استفاده تلقی می گردد که همان طور که از اسمش تعیین است، به شما اجازه می دهد یک برچسب زمانی به تصاویر خود اضافه کنید. شما می توانید تاریخ و حتی محلی که در آن تصویر گرفته شده را به طور برچسب خلق کنید. هنگام استفاده از این برنامه، شما بعلاوه می توانید وضوح عکس خود را تغییر داده و از فیلترهای متعدد انتخاب کنید تا سبک دقیق مورد نظر خود را دریافت کنید.

این برنامه به شما اجازه می دهد تا از تایمرهای طولانی سه، پنج و 10 ثانیه برای عکاسی بهره ببرید. علاوه بر این مورد، شما می توانید از اپلیکیشن برای گذشت زمان و فیلم ها بهره ببرید. برای اطمینان از این که باتری گوشی زیاد از حد مصرف نگردد، شما می توانید از حالت صرفه جویی در باتری نیز بهره ببرید. برای دسترسی کامل به ویژگی های برنامه باید نسخه پرمیوم یا پولی را تهیه کرد که 5 دلار قیمت گذاری شده است.

5. نرم افزار RetroCam

RetroCam یکی از برنامه های مورد علاقه من برای افزودن فیلم و دیگر افکت های سبک قدیمی به تصاویر است. من از این برنامه، هم برای عکس های گوشی هوشمند و هم برای عکس های JPEG که از دوربین بدون آینه خود وارد می کنم استفاده می کنم. شما می توانید به سرعت چندین فیلتر را برای جلوه های نوری مختلف اضافه نموده و بعلاوه می توانید جلوه های نور بیش از حد را نیز اضافه کنید تا تصویرتان قدیمی تر به نظر برسد. برای هر یک از این موارد شما می توانید شدت را تنظیم کنید.

RetroCam بعلاوه دارای فیلترهای اساسی است که رنگ های تصاویر شما را تغییر می دهد و شبیه به بعضی از برترین فیلترهای اینستاگرام به نظر می رسد. شما طیف قابل توجهی از فیلترها را به صورت رایگان به همراه تعدادی گزینه پولی پیدا خواهید کرد. به نظر من RetroCam یکی از برترین جایگزین های VSCO تلقی می گردد.

هنگام استفاده از برنامه RetroCam، به سایر ویژگی های ویرایش عکس نیز دسترسی دارید. به عنوان مثال، می توانید هر یک از موارد زیر را تنظیم کنید:

  • مقدار نور
  • کنتراست
  • پویایی
  • هایلایت ها
  • اشباع رنگ
  • دمای رنگ

بعضی از ویژگی ها مثل اضافه کردن تاریخ ها، تنها در نسخه پولی موجود بوده و شما در نسخه رایگان به این دسته از قابلیت ها دسترسی ندارید. قیمت اشتراک برنامه RetroCam 20 دلار در سال محسوب می گردد. البته شما می توانید قبل از خرید برنامه، سه روز به صورت آزمایشی با برنامه کار کنید.

6. نرم افزار DAZE CAM

یکی دیگر از برترین برنامه های دوربین گوشی که من برای گرفتن عکس های بهتر توصیه می کنم DAZE CAM است. شما می توانید از این برنامه برای گرفتن عکس های سبک فیلم استفاده و از فیلترهای مختلف برای انتخاب افکت مناسب برای تصویر خود انتخاب کنید. افکت Joshua Tree برای تصاویر من بسیار عالی به نظر می رسد اما افکت های زیادی در داخل برنامه وجود دارد که شما می توانید با تنظیم اسلایدرهای هر افکت، نتیجه مطلوب خود را به دست بیاورید.

برای بعضی از تصاویر، شما می توانید جنبه های غیر از شدت مانند شعاع و حساسیت را تغییر دهید. بعلاوه ممکن است یک تاریخ اضافه نموده و انتخاب کنید که آیا می خواهید گرد و غبار و ذرات دیگر در تصویر شما ظاهر گردد. علاوه بر این موارد، شما می توانید به تصاویر خود وینتیج اضافه کنید.

اگر برنامه را به صورت رایگان در اختیار دارید، شما می توانید تا پنج عکس ایجاد کنید. با خرید نسخه پولی شما می توانید دسترسی نامحدود داشته باشید. حق اشتراک این برنامه 20 دلار به صورت سالیانه برای شما هزینه در پی دارد.

برترین برنامه های دوربین گوشی با قابلیت های متنوع

این که آیا می خواهید عکس ها را در گوشی هوشمند خود بگیرید یا با ادیت تصاویر گوشی تجربه بهتری داشته باشید، برنامه های زیادی را پیدا خواهید کرد که به شما در ایجاد عکس های بهتر یاری می نماید. بسیاری از اپلیکیشن ها، نسخه های رایگان دارند اما اگر می خواهید به تمامی قابلیت برنامه ها دسترسی کامل داشته باشید، به طور حتم تهیه نسخه پرمیوم یا پولی می تواند راه حل بهتری باشد.

منبع: Makeuseof

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 تیر 1403 بروزرسانی: 17 تیر 1403 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 2315

به "برترین برنامه های دوربین گوشی؛ 6 اپلیکیشن رایگان برای اندروید و iOS" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین برنامه های دوربین گوشی؛ 6 اپلیکیشن رایگان برای اندروید و iOS"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید