برنامه های اختتامیه جایزه ادبی اروند اعلام شد

به گزارش مجله پیامک، دبیر نخستین جایزه ادبی اروند با اعلام اینکه 470 اثر به جایزه ارسال شده است، برنامه های مراسم پایانی این جایزه را گفت.

برنامه های اختتامیه جایزه ادبی اروند اعلام شد

به گزارش مجله پیامک بر اساس خبر رسیده، محمدرضا زمانی، دبیر جایزه ادبی اروند، گفت: از میان 470 داستان ارسالی 100 اثر مربوط به بخش نوجوان و بقیه آثار مربوط به شرکت کنندگان بخش بزرگسال است .

او اظهار کرد: بیشترین افراد شرکت کننده در این دوره از استان های خوزستان، تهران و خراسان هستند. شرکت کنندگان دیگری نیز از استان های مختلف مانند فارس، بوشهر، شهرکرد و اصفهان در این جشنواره شرکت کرده اند.

وی درباره اهداف برگزاری این جایزه گفت: این جایزه در دو بخش بزرگسال و نوجوان برگزار شده است. در بخش بزرگسال یکی از اهداف جایزه پرداخت داستانی به محدوده منطقه آزاد اروند، شهرهای آبادان، خرمشهر، چئبده ، مینوشهر و اروند کنار است. در واقع همان گونه که از شرایط طرح شده در فراخوان مشخص است امیدواریم این منطقه از این طریق به جامعه فرهنگی ادبی و کتابخوان کشور به زیبایی معرفی شود چرا که این شهرها، شهرهایی داستانی هستند و پر از قصه. پیشینه داستان نویسان بزرگ این منطقه نیز بر کسی پوشیده نیست.

زمانی افزود: بخش دوم به ادبیات داستانی نوجوان می پردازد. همچنین با توجه به شرایطی که در این بخش برای نوجوانان در نظر گرفته ایم، هدف کشف و استعدادیابی نوجوانان بین سنین 12 تا 18 سال در محدوده منطقه آزاد اروند است. بنابراین در هر دو رویکرد امیدواریم ضمن جان بخشیدن دوباره به حضور داستانی دو شهر خرمشهر و آبادان در سطح ملی، با حمایت از استعدادهای نوجوان، تشویقشان کنیم که این جهت را ادامه دهند.

او همچنین گفت: تمام تلاش ما بر این است که آثار برگزیده داستان در بخش نوجوان و بزرگسال در یک کتاب تهیه و گردآوری شود تا در آینده در دسترس عموم قرار بگیرد.

دبیر نخستین جایزه ادبی اروند افزود: در جایزه ادبی اروند یک کارگاه داستان روز قبل از اختتامیه با حضور بزرگان داستان نویسی کشور در نظر گرفته شده است.

او در این باره توضیح داد: صفدر تقی زاده با موضوع داستان چیست سخنرانی خواهد کرد. کورش اسدی نیز بخش کوتاهی از یک رمان را برایمان می خواند. همچنین کارگاه داستان با موضوع داستان به مثابه شبکه با نگاهی به داستان های تپه هایی چون فیل های سفید و همینگوی و گوساله بی تاب، اثر سینگر توسط مهدی ربی برگزار خواهد شد.

داوران شرکت کننده در بخش داستان بزرگسال، کورش اسدی، فرشته احمدی، مهدی ربی و محمد حسینی هستند. همچنین جواد ماه زاده سرپرست داوران بخش داستان نوجوان جایزه است.

به گفته محمدرضا زمانی، مهمانان ویژه ای در این مراسم حضور دارند که از آن جمله می توان به فرهاد حسن زاده - از نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان- ، علی خدایی - نویسنده دیگر کشورمان از استان اصفهان- و همچنین صفدر تقی زاده مترجم آبادانی، اشاره کرد.

معاونت فرهنگی منطقه آزاد اروند، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان و موزه هنرهای معاصر آبادان، حامیان اصلی برگزاری نخستین جایزه ادبی اروند هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 826

به "برنامه های اختتامیه جایزه ادبی اروند اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های اختتامیه جایزه ادبی اروند اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید