آنالیز پیامدهای کرونا بر بازار اجاره مسکن پایتخت

به گزارش مجله پیامک، خبرنگاران: بازار اجاره مسکن نیز همچون بازار معاملات خرید و فروش آپارتمان در تهران، در خواب کرونایی به سر می برد.

آنالیز پیامدهای کرونا بر بازار اجاره مسکن پایتخت

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی آشپزخانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران، اگرچه در بازار اجاره مسکن عموما رکود به معنای مطلق کلمه بسیار نادر است و تقریبا در تمام فصول سال حجم قابل قبولی از تقاضای اجاره آپارتمان وجود دارد، اما رخداد شیوع کرونا در روزهای اخیر زمینه ساز بروز یک رکود سنگین و تمام عیار در این بخش از بازار مسکن نیز شده است؛ طوری که تعداد معاملات اجاره منعقد شده در طول یک هفته گذشته در اغلب دفاتر مشاور املاک به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد.

این رکود سنگین علاوه بر اینکه به خانه نشینی موقت متقاضیان اجاره و عمل به توصیه های بهداشتی در زمینه پیشگیری از ابتلا به کرونا بازمی شود، به تغییر تصمیم بعضی از مستاجران نیز مرتبط است؛ به این معنا که تعدادی از مستاجران در حال جست وجو در بازار اجاره مسکن، پس از مشاهده مخاطراتی که حضور غیرضروری در اماکن عمومی به دنبال دارد، از تصمیم خود برای جابه جایی منصرف شده و تصمیم به تمدید قرارداد اجاره قبلی خود گرفته اند. افزون بر این، عده ای از موجران نیز با مشاهده شرایط خاص حاکم بر شهر تهران، راستا مصالحه قیمتی با مستاجران قبلی را در پیش گرفته اند و در نتیجه، آن دسته از مستاجرانی که به دلیل اجاره بهای پیشنهادی بالاتر از وسع خود از سوی موجر، قصد جابه جایی داشته اند، با بروز انعطاف قیمتی از سوی موجر، قید جابه جایی را زده اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 778

به "آنالیز پیامدهای کرونا بر بازار اجاره مسکن پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز پیامدهای کرونا بر بازار اجاره مسکن پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید