باور خانواده مزدوران آمریکایی به حمایت کاخ سفید از عملیات علیه ونزوئلا

به گزارش مجله پیامک، در حالی که مقامات آمریکایی مدعی اند هیچ نقشی در توطئه ناکام اخیر علیه دولت مادورو ندارند اما خویشاوندان دو مزدور آمریکایی بازداشت شده در ونزوئلا باور دارند که کاخ سفید از این عملیات حمایت می نموده است.

باور خانواده مزدوران آمریکایی به حمایت کاخ سفید از عملیات علیه ونزوئلا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، 6 نفر از خویشاوندان لوک دنمن و آیرن بری به شبکه خبری ان بی سی نیوز گفتند که معتقدند این دو نیروی ویژه سابق آمریکا تنها در صورتی در این عملیات شرکت می کردند که متقاعد شده بودند این عملیات با پشتیبانی دولت آمریکا صورت می گیرد.

دنمن و بری دو عضو سابق نیروهای ویژه آمریکا هستند که به علت نفوذ مسلحانه و توطئه علیه دولت نیکلاس مادورو در ونزوئلا دستگیر شدند و هم اکنون در آن کشور زندانی هستند. این دو نفر اعتراف نموده اند که برای یک شرکت امنیتی آمریکایی مستقر در فلوریدا کار می کردند و هدف آنها نفوذ به کاراکاس و ساقط کردن دولت مادورو بود.

مقامات آمریکا از جمله رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور بلافاصله هرگونه دخالت در این توطئه را رد کردند.

مالانیا همسر بری نیز به ان بی سی نیوز گفته که قویا احساس می نماید که همسرش به این باور رسیده بود که آمریکا از این طرح حمایت می نماید. مالانیا خاطر نشان کرد: او شخصی نبود که کاری انجام دهد که به طریق مناسب ترتیب داده نشده است.

دنیل دوجن دوست قدیمی دنمن هم به ان بی سی نیوز گفت که دنمن قبل از عملیات به او گفته که در فعالیتی علیه یک دولتی مشارکت دارد که توسط دولت آمریکا تحریم شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1010

به "باور خانواده مزدوران آمریکایی به حمایت کاخ سفید از عملیات علیه ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باور خانواده مزدوران آمریکایی به حمایت کاخ سفید از عملیات علیه ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید