اوجاقی: کار سختی در جاکارتا داریم اما ناامید نیستیم

به گزارش مجله پیامک، سرمربی تیم ملی ووشوی ایران گفت: دوشنبه راهی جاکارتا می شویم، کار سختی در پیش داریم اما ناامید نیستیم.

اوجاقی: کار سختی در جاکارتا داریم اما ناامید نیستیم

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

حسین اوجاقی در گفت و گو با خبرنگاران، در خصوص شرایط تیم ملی ووشو دو روز پیش از اعزام به بازی های آسیایی شرح داد: تا کنون 8 مرحله اردوی آماده سازی داشتیم و الان که دو روز به اعزام تیم فرصت باقی است. دوشنبه این هفته راهی جاکارتا هستیم و باید بگویم از شرایط تیم ملی راضی هستم. به دلیل اینکه روزهای آخر تمرین است بیشتر تمرینات ریکاوری را انجام می دهیم تا ملی پوشان به آمادگی بدنی صد در صدی پیش از اعزام به جاکارتا برسند. خوشبختانه شرایط خوبی را فراهم نموده ایم و ووشوکاران در شرایط خوبی به سر می برند.

او با بیان اینکه همه ملی پوشان با حضور در انتخابی ها انتخاب شده اند، اظهار کرد: هر چهار ملی پوش اعزامی ما به جاکارتا با حضور و موفقیت در مبارزات انتخابی در ترکیب تیم ملی فیکس شده اند. سبحانی در 56 کیلوگرم، آهنگریان در 60 کیلوگرم، ظفری در 65 کیلوگرم و محمدسیفی در 70 کیلوگرم ملی پوشان اعزامی ما به جاکارتا هستند که انگیزه بسیار بالایی برای کسب نتایج خوب در بازی های آسایی دارند.

سرمربی تیم ملی ووشوی با اشاره به اردوهای مشترک، تمرینات و مسابقات تدارکاتی این تیم، شرح داد: بعد از دو دوره نخست اردوهای تیم ملی که مسابقات انتخابی در آن ها برگزار گردید، در دوره های بعد تمرینات مشترک یک ماهه ای را با تیم اندونزی داشتیم که در جریان آن دو مسابقه تدارکاتی هم برگزار گردید و به شرایط بازیکنان پی بردیم. پس از این اردو در مسابقات بین المللی جام پارس شرکت کردیم که تیم های خوبی هم از آسیا در این تورنمنت حضور داشتند. کشورهایی مثل ویتنام، هند، سوئد و ارمنستان تیم های خوبی داشتند. خوشبختانه در جریان این رقابت ها توانستیم طبق برنامه ریزی عمل نموده و به روند آماده سازی ملی پوشان پی برده و فعالیت های خود را دقیق تر پیش ببریم.

او در پاسخ به این سوال، با توجه به شرایط ملی پوشان نسبت به روزهای نخست در اردوها، تا چه اندازه به موفقیت آن ها در بازی های آسیایی امیدوار است؟ اظهار کرد: بازی های آسیایی این دوره شرایط بسیار متفاوتی نسبت به دوره های قبل دارد و تیم ها به اجبار باید در چهار وزن ووشوکاران خود را اعزام نمایند، در دوره های قبل می توانستیم از پنج وزن موجود به انتخاب خود چهار ملی پوش را اعزام کنیم. اگر به مدال های تیم ملی نیز توجه کنیم، می بینید که اکثر مدال های ما در اوزان 70 و بالاتر از آن کسب شده، این دوره مبارزات در اوزان پایین است که همه کشورهای آسیایی هم ملی پوشان خوبی در این اوزان دارند. البته ما نیز ناامید نیستیم چون ملی پوشان جوانی داریم که انگیزه های بالای آن ها می تواند در کسب نتایج قابل قبول یاری نماینده باشد.

اوجاقی با اشاره به حمایت های همه جانبه مسئولان گفت: فدراسیون همه کوشش خود را انجام داده تا شرایط برای تیم ملی به بهترین نحو فراهم گردد. هر چیزی که ما احتیاج داشتیم را در اختیارمان قرار داد و حمایت کافی اجرا شده است. وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک ایران نیز با حضور در اردوهای آماده سازی روحیه بسیار خوبی به ملی پوشان دادند که امیدوارم با کسب نتایج خوب در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا جواب زحمات همه عزیزان را بدهیم.

پیشکسوت ووشوی ایران در پاسخ به این سوال، با توجه به برگزاری مسابقات در اوزان سبک تیم ملی می تواند نتایج اینچئون را تکرار کند؟ گفت: ما از الآن می دانیم که در چه میدانی پا می گذاریم و چه کار سختی در پیش داریم. همه اهالی ورزش نیز می دانند بازی های آسیایی بسیار سنگین است. با این حال با توجه به شرایط همه رقبا تمرین نموده ایم، آنالیزهای خود را به خوبی انجام داده ایم و برنامه هایی که در ذهن داشتیم را به نحو احسن پیاده نموده ایم. کار سخت است اما همه کوشش خود را می کنیم تا حتی با توجه به شرایط متفاوت این دوره، نتایج خوبی را کسب کنیم. دلیل اینکه علی نژاد هم می گوید تکرار نتایج اینچئون قابل قبول است همین شرایط متفاوت است، از نظر من نیز تکرار نتایج اینچئون موفقیت است.

اولین مدال آور ووشوی ایران در بازی های آسیایی، در خصوص محسن محمدسیفی نیز گفت: او آمادگی کسب سومین مدال طلای خود در بازی های آسیایی را دارد. از نظر فیزیکی در تمرینات به اوج آمادگی خود رسیده و شرایط بسیار مطلوبی به دست آورده است. امیدوارم او بتواند افتخار دیگری را به نام خود، برای ووشو و برای ورزش ایران در این میدان بزرگ کسب کند. البته من به درخشش همه ملی پوشان امیدوارم چون هر چهار ووشوکار ما شایسته موفقیت هستند. با این حال نمی توانم قول مدال مشخصی را بدهم چون همه چیز به روز مسابقه و شرایط موجود بستگی دارد.

سرمربی سانداکاران ایران اضافه نمود: تفاوتی که این تیم اعزامی با تیم اینچئون دارد، تجربه بازیکنان است. در اینچئون نفراتی چون عباسی تجربه بیشتری داشتند اما در این دوره تیم بسیار جوانی داریم. تیم جوان شده، انگیزه ها بسیار بالا است و برای کسب بهتری نتیجه به اندونزی می رویم. امیدوارم بتوانیم نتایج اینچئون را تکرار کنیم و تنها می توانم بگویم ناامید نیستیم چون ووشوکاران خوبی را در اختیار داریم که هر چهار نفر آن ها شایستگی موفقیت را دارند.

اوجاقی در سرانجام این گفت و گو توضیح داد: ما با چهار ملی پوش تیم کوچکی هستیم که به بازی های آسیایی اعزام می شویم اما برای آماده سازی این تیم گروه بسیار بزرگی کوشش نموده اند. از همه مسئولان فدراسیون و کسانی که در این مدت کنار تیم بوده اند تشکر می کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 555

به "اوجاقی: کار سختی در جاکارتا داریم اما ناامید نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوجاقی: کار سختی در جاکارتا داریم اما ناامید نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید