تور قطر: الزام قطر برای مسافرانی که واکسن چینی و روسی زده اند

به گزارش مجله پیامک، قطر از مسافرانی که واکسن سینوفارم یا اسپوتنیک تزریق نموده اند خواسته هنگام سفر به این کشور حتما تست آنتی بادی همراه داشته باشند.

تور قطر: الزام قطر برای مسافرانی که واکسن چینی و روسی زده اند

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، قطر در آخرین به روزرسانی مقررات سفر به این کشور اعلام نموده که مسافران دارای ویزا با پاسپورت دارای اعتبار حداقل شش ماه، بیمه مسافرتی بلیت رفت و برگشت حداکثر سه ماهه و کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت تزریق دُز دوم آن، 14 روز گذشته باشد، می توانند به این کشور سفر نمایند.

قطر از سال 2017 برای شهروندان 80 کشور ویزا را لغو کرد، اما شهروندان ایرانی برای سفر به این کشور از فرودگاه در بدو ورود (Visa upon َ Arrival) می توانند ویزا دریافت نمایند. هزینه ویزای توریستی 100 ریال قطری و مدت اعتبار این ویزا 30 روز است.

این کشور قبلا اعلام نموده بود که تمام مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به قطر باید در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تاییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران تست PCR انجام دهند و جواب منفی آن به زبان انگلیسی را همراه داشته باشد. لیست مراکز تاییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir است.

قطر بعلاوه اعلام نموده مسافران دارای ملیت و اقامت قطر که کارت واکسیناسیون ندارند، پس از ورود به این کشور باید هفت روز قرطینه خانگی شوند و آن دسته که کارت واکسیناسیون دارند و 14 روز هم از آخرین دُز دوم تزریق شان گذشته باشد از قرنطینه معاف هستند.

واکسن های مورد تایید قطر برای سفر به این کشور فایزر/ مدرنا/ جانسون/ آسترازنکا/ سینوفارم/ اسپوتینک اعلام شده است که از آخرین دُز تزریق شده باید 14 روز گذشته باشد. این کشور بعلاوه برای مسافرانی که کارت واکسن سینوفارم و اسپوتنیک دارند، داشتن تست آنتی بادی را الزامی نموده است.

تمام مسافران قطر باید پیش از پرواز، اطلاعات خود را در سایت WWW.EHTERAZ.GOV.QA به صورت آنلاین ثبت نام نموده و کپی از تاییدیه نهایی همراه داشته باشند.

تکمیل فرم تعهدنامه در لینک https://covid19.moph.gov.qa/EN/travel-and-return-policy/Pages/default.aspx الزامی است. بعلاوه برای اطلاعات بیشتر و مقررات روز و شرایط انجام سفر به قطر می توان از همین لینک استفاده کرد.

تمام مسافران دارای ویزا، به غیر از ویزای Pre-issued family باید به مدت دو روز قرنطینه هتلی شوند.

رزرو هتل قبل از انجام سفر در سایت http://www.discoverqatar.qa/welcome-home الزامی است.

قطر که همزمان با همه گیری کرونا از ورود گردشگران خارجی به این کشور جلوگیری کرد، به تازگی مرزهایش را به روی گردشگران واکسینه شده طبق این مقررات باز نموده است. این کشور از زمان بازگشایی گسترده مرزهایش تقریبا هر ماه در مقررات ورود و سفر به قطر با توجه به شرایط همه گیری کرونا و واکسیناسیون، بازنگری دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1870

به "تور قطر: الزام قطر برای مسافرانی که واکسن چینی و روسی زده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور قطر: الزام قطر برای مسافرانی که واکسن چینی و روسی زده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید