اصابت گلوله های درگیری قره باغ به خداآفرین افزایش یافت

به گزارش مجله پیامک، فرماندار خداافرین گفت: در پی شدت شدت دریافت مجدد تبادل آتش بین نیرو های ارمنستان و جمهوری آذربایجان تعداد گلوله های برخورد نموده به اراضی این شهرستان افزایش یافت.

اصابت گلوله های درگیری قره باغ به خداآفرین افزایش یافت

جهت دریافت خدمات طراحی و اجرای ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

علی امیری راد به ایرنا گفت: در روز نهم درگیری بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان بعد از ظهر امروز بیش از 10 گلوله جنگی دیگر به اطراف روستا های شرفه، محمدصالحلو و همراهلو و قلی بگلو در بخش گرمادوز اصابت کرد.

وی با اعلام اینکه این گلوله ها به علت برخورد در مناطق غیر مسکونی خساراتی در پی نداشت از تجمع و حضور مردم برای تماشای جنگ در این منطقه ابراز نگرانی کرد واز مردم خواست از تجمع و تردد غیر ضروری در کناره های ارس خودداری نمایند.

شهرستان مرزی خداآفرین در 210 کیلومتری شمال شرق تبریز در حاشیه رودخانه ارس و در ضلع جنوبی جبهه جنگ قره باغ بین ارتش های جمهوری آذربایجان و ارمنستان واقع شده است.

روز یکشنبه ششم مهرماه جاری درگیری میان نظامیان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مرز های مشترک دو کشور از سر گرفته شد و وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه ای، نیرو های ارمنستان را شروع نماینده عملیات و نخست وزیر ارمنستان نیز جمهوری آذربایجان را شروعنماینده حمله دانست.

پس از درگیری های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیرماه) بین نیرو های جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و بعضی تحرکات دیپلماتیک به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش بینی نموده بود. دو کشور چندین دهه برسر مالکیت منطقه قره باغ با یکدیگر اختلاف دارند.

در سال 1994 میلادی، به دنبال درگیری های چهارساله نظامی دو کشور، بعضی دولت های اروپایی و منطقه برای انتها دادن به منازعات ارضی میان باکو و ایروان وارد عمل شدند و خاتمه با میانجیگری گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، آتش بس میان طرفین مناقشه برقرار شد، اما کوشش های بین المللی برای حل مسالمت آمیز این مناقشه تا به امروز نتیجه ای نداشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1207

به "اصابت گلوله های درگیری قره باغ به خداآفرین افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصابت گلوله های درگیری قره باغ به خداآفرین افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید