ابراز نگرانی مقام آمریکایی از امکانات روسیه و چین در فضا

به گزارش مجله پیامک، فرمانده نیروهای فضایی آمریکا با اعتراف ضمنی به عقب ماندگی این کشور، ابراز نگرانی کرد که روسیه و چین در حال ساخت تسلیحات نظامی هستند که قادر به نابود کردن یا از کار انداختن ماهواره های آمریکایی است.

ابراز نگرانی مقام آمریکایی از امکانات روسیه و چین در فضا

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ژنرال نیروی هوایی جان ریموند فرماند نیروهای فضایی آمریکا امروز بیان کرد که در روسیه و چین تسلیحات نظامی در حال ساخت است که قادر هستند ماهواره های ایالات متحده را نابود نموده یا آنها را از کار بیاندازند. به گفته وی، برای بازدارندگی دشمنان آمریکا ضروری اس که با آنها از موضع قدرت برخورد کرد.

این مقام بلندپایه نظامی آمریکایی در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست در این باره گفت: واضح است که فضا یکی از عرصه های مهم اقدامات نظامی، همانند آسمان، دریا و زمین است و این همان چیزی است که طی سال های اخیر واقعاً حقق یافته است، برای اینکه هم چین که تهدید اصلی برای کشور ماست و هم روسیه، قادر به ساخت تسلیحات نظامی جدیدی هستند که می توانند ماهواره های آمریکایی را نابود نمایند یا از زمین یا فضا و حتی به وسیله فضای سایبری، آنها را از کار بیندازند.

به گفته وی، مهمترین وظیفه نیروهای فضایی ایالات متحده، نه درگیری نظامی، بلکه بازدارندگی دشمنان این کشور است و برای این منظور باید با آنها از موضع قدرت برخورد کرد.

پیش از این، در گزارشی در باره ارزیابی از ارتش آمریکا، نسبت به کاهش آمادگی رزمی و دفاعی نیروهای مسلح این کشور طی 20 سال گذشته، در شرایط افزایش توان بالقوه نظامی روسیه و چین ابراز نگرانی شده بود.

این در حالی است که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه چندی پیش به مناسبت شصتمین سالگرد پرواز یوری گاگارین به فضا بیان کرد که مقامات مسکو از همه کشورهای دنیا دعوت می نمایند تا روی یک توافقنامه حقوقی التزام آور برای جلوگیری از رویارویی نظامی در فضای خارج از کره زمین کار نمایند. П ЯМОЙ ЭФИ

به گفته لاوروف، طرف روسی بطور پیگیرانه بر این عقیده است که تنها تضمین قطعی در مورد ممانعت از مسابقه تسلیحاتی در فضا این امکان را می دهد تا شرایط لازم برای استفاده از فضا در اهداف سازنده و در جهت منافع کلی بشریت فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1661

به "ابراز نگرانی مقام آمریکایی از امکانات روسیه و چین در فضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی مقام آمریکایی از امکانات روسیه و چین در فضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید