700 پژوهشگر در حوزه علوم مغز به توسعه مرزهای دانش یاری کردند

به گزارش مجله پیامک، آزمایشگاه ملی نقشه ­برداری مغز، مرکزی پیشرفته است که با حضور پژوهشگران این حوزه، آینده علمی و تحقیقاتی این شاخه از علم را مترقی خواهد نمود.

700 پژوهشگر در حوزه علوم مغز به توسعه مرزهای دانش یاری کردند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، آزمایشگاه ملی نقشه ­برداری مغز، یک آزمایشگاه بسیار پیشرفته و باعظمت است که به عنوان حلقه ­ای از یک زنجیره، در کنار سایر آزمایشگاه ­هایی که برای کار هایی دیگر تدارک دیده شده، احتیاج های آینده تحقیقاتی و خدماتی کشور را پوشش داده است.

این آزمایشگاه برای پاسخگویی به بخشی از احتیاج های پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش­ بنیان و روزآمد در حوزه علوم و فناوری­ های شناختی ایجاد شده است.

باشگاه 700 نفره پژوهشگران

باشگاه پژوهشگران آزمایشگاه ملی نقشه ­برداری مغز تنها پس از گذشت 6 ماه از زمان راه­اندازی، دارای 700 عضو از اساتید و پژوهشگران برجسته سراسر کشور است. از اهداف این باشگاه می توان به کشف استعدادها، حمایت از پژوهشگران و ایجاد و راهنمایی شبکه ای هم ­افزا از آن ها، ترویج دانش نقشه­ برداری مغز در سطح ملی، برطرف چالش ها و مسائل سخت ­افزاری و نرم ­افزاری موجود و ارائه تسهیلات آموزشی و پژوهشی اشاره نمود.

تسهیلات علمی و اقتصادی

باشگاه، برای این پژوهشگران، تسهیلاتی را در نظر گرفته است که از جمله آن ها می­ توان به امکان شرکت در تمامی وبینار های آزمایشگاه به صورت رایگان، شرکت در سمپوزیوم ­های تازه­های نقشه­ برداری مغز ایران برای همه اعضای باشگاه پژوهشگران به صورت رایگان، 30 درصد تخفیف حضور در کارگاه ­های آنلاین بسته به امتیاز کسب شده، تا سقف 40 درصد تخفیف در هزینه خدمات پژوهشی بسته به امتیاز کسب شده، امکان حضور در دوره­ های کارآموزی رایگان و دریافت گواهی بسته به امتیاز کسب شده و همکاری با آزمایشگاه ملی نقشه ­برداری مغز و دریافت گواهی همکاری، اشاره نمود.

این باشگاه به صورت هیات امنایی اداره شده و یک موسسه ملی است که در اختیار همه دانشگاه ­ها و محققان کشور واقع شده است. تجهیزات این آزمایشگاه شامل دستگاه ­های تصویربرداری تشدید مغناطیسی 3 تسلا، تحریک غیرتهاجمی مغزی، الکتروانسفالوگرافی شامل سیستم سازگار با ام­ آی ­آر و طیف ­نگاری کارکردی مادون قرمز نزدیک است. این آزمایشگاه هم­چنین مجهز به امکانات پیشرفته پردازش داده، تصاویر و سیگنال و هم­چنین ارزیابی شناختی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1878

به "700 پژوهشگر در حوزه علوم مغز به توسعه مرزهای دانش یاری کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "700 پژوهشگر در حوزه علوم مغز به توسعه مرزهای دانش یاری کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید