گوگل از ویژگی جدید پلتفرم واقعیت افزوده ARCore رونمایی کرد

به گزارش مجله پیامک، گوگل اوایل سال گذشته از پلتفرم واقعیت افزوده ARCore رونمایی کرد و از آن به بعد متخصصین این شرکت مشغول بهبود آن بوده اند. روز گذشته، این شرکت از ویژگی جدید این پلتفرم رونمایی کرد که می توانند واقعیت افزوده را با جذابیت بیشتر و دقت بهتر برای کاربران به ارمغان بیاورد.

گوگل از ویژگی جدید پلتفرم واقعیت افزوده ARCore رونمایی کرد

این ویژگی جدید به زودی به توسعه دهندگان اجازه می دهد از انسداد برای اپلیکیشن های خود استفاده نمایند؛ به طور خلاصه، این یعنی اشیاء مجازی می توانند پشت اشیاء واقعی قرار بگیرند. به عنوان مثال اگر یک گربه مجازی را بر روی فرش اتاق خود قرار دهید، در زمانی که زاویه دوربین گوشی شما تغییر پیدا می نماید و مثلا جایگاه جلوی آن قرار می گیرد، می بینید که گربه مذکور در پشت جایگاه قرار گرفته است.

همین قابلیت به اپلیکیشن ها اجازه می دهد صحنه های واقعی تری را ارائه نمایند و این موضوع به لطف الگوریتم های پیشرفته مربوط به تشخیص عمق امکان پذیر می گردد. در این میان، نکته شگفت انگیز این است که گوشی ها حتی با بهره گیری از یک دوربین هم می توانند چنین کاری را انجام دهند و تمام محاسبات مربوطه به صورت داخلی در گوشی انجام می گردد. گوگل می گوید برای تشخیص عمق، از حرکت دوربین در محیط استفاده می گردد و سپس الگوریتم ها اشیاء نزدیک و دور را تشخیص می دهند تا بتوانند نقشه مربوط به عمق محیط را ترسیم نمایند. باید خاطرنشان کنیم تقریبا تمام گوشی های اندرویدی که در چند سال اخیر معرفی شده اند، از پلتفرم واقعیت افزوده ARCore پشتیبانی می نمایند.

طبق اعلام گوگل، این ویژگی های جدید به زودی در اختیار توسعه دهندگان قرار می گیرد تا بتوانند جذابیت اپلیکیشن های خود را افزایش بدهند. همانطور که گفتیم صرفا با یک دوربین می توان از این ویژگی جدید استفاده کرد ولی احتمالا گوشی های مجهز به سنسورهای ToF در این زمینه عملکرد دقیق تر و بهتری خواهند داشت. در ادامه با تماشای این ویدیو تبلیغاتی می توانید بخشی از امکانات این ویژگی جدید ARCore را مشاهده کنید.

منبع: 9To5Google

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 642

به "گوگل از ویژگی جدید پلتفرم واقعیت افزوده ARCore رونمایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل از ویژگی جدید پلتفرم واقعیت افزوده ARCore رونمایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید