گلاره عباسی و بازی در نقش یک دختر بدجنس

به گزارش مجله پیامک، مهر/ گلاره عباسی بازیگر سینما و تلویزیون که این روزها سریال برادر با بازی او و به کارگردانی جواد افشار از شبکه آی فیلم پخش می شود درباره حضورش در این سریال بیان نمود: من در این سریال نقش نازی را ایفا کردم که در قیاس با سایر نقش هایم یک نقش متفاوت و متمایز بود. دوست ندارم در قالب یک سری نقش های خاص و همیشگی کلیشه شوم و از تجربه های نو هم ترسی ندارم و حاضرم هزینه اش را بدهم.

گلاره عباسی و بازی در نقش یک دختر بدجنس

وی اضافه نمود: من تا قبل از سریال مدینه، همیشه نقش های مثبت را بازی می کردم اما خوشبختانه آقای سیروس مقدم شجاعت به خرج دادند و یک نقش منفی را برایم در نظر گرفت. این رویه را در کیمیا هم ادامه دادم تا رسید به سریال برادر و نقش نازی.

نقش های مثبت با فیزیک چهره ام بیشتر همخوانی دارد

بازیگر شهرزاد درباره ماندگاری نقش های مثبت خود در فکر مخاطب یادآور شد: شاید به علت فیزیک چهره ام باشد که نقش های مثبت بیشتر با آن همخوانی دارد و به دل مخاطب هم می نشیند. به هر حال، این یک واقعیت است که به برخی از بازیگران نقش مثبت بیشتر می آید و برخی دیگر، نقش منفی. یکی از عواملی که باعث کلیشه شدن یک بازیگر می شود هم همین است. خیلی از بازیگران این شانس را در طول عمر بازیگری شان به دست نمی آورند که نقش های متفاوت را بیازمایند اما خوشبختانه من این شانس را داشته ام.

عباسی در پاسخ به اینکه خودش بیشتر نقش های مثبت را می پسندد یا منفی؟ اظهار کرد: هر چقدر کاراکتر از خود واقعی من دورتر باشد ایفای نقشش برایم مجذوب کننده تر است. طبیعتاً با این نگاه، نقش های منفی برایم مجذوب کننده تر و چالش برانگیزتر به نظر می رسند. اصولاً کاراکترهای منفی و خاکستری، پیچیدگی شخصیتی بیشتری دارند و ایفای نقش شان، علاوه بر دشواری بیشتر، مجذوب کنندهیت زیادتری هم دارد.

وی درباره اینکه چرا برخی بازیگران در یک نقش باقی می مانند، گفت: شاید هر بازیگری حاضر نباشد این ریسک را بپذیرد و تصویری را که مخاطب از خودش دارد تغییر دهد یا نابود کند. وقتی تماشاگر شما را به نام بازیگر نقش های مثبت پذیرفته است، تغییر این نگاه کار آسانی نیست و شجاعت و ریسک پذیری بالایی را می طلبد. به شخصه از این ریسک ترسی ندارم و حاضرم نقش های متفاوتی را که از خودم دور هستند و فاصله دارند بازی کنم.

کاراکتری پر از عقده های فروخورده

این بازیگر درباره نقش خود در برادر هم یادآور شد: نازی از آن شخصیت هایی است که می تواند با کارهایش مخاطب را غافلگیر کند که به نظرم این اتفاق واقعاً هم می افتد. او یک کاراکتر خاکستری و مرموز است که شاید در ابتدا تکلیفش در قصه مشخص نباشد و مخاطب با او احساس سردرگمی کند، اما هرچه داستان پیش می رود، نازی بهتر جا می افتد و نقش آفرینی می کند. او به لحاظ شخصیتی هم دارای ابعاد مختلف و متفاوتی است که در طول قصه، بازتاب آن را در رفتار و مواجهه اش با آدم های اطرافش می بینیم. نازی پر از عقده های فروخورده است که هر کدام از آنها به وقتش سرباز می کند. همه رفتارهای او در مواجهه با آدم های اطرافش دارای یک عقبه است. این قاعده حتی در نوع رفتار او با پدرش هم نمود دارد و قابل مشاهده است.

وی درباره واکنش مردم به این نقش هم یادآور شد: همین قدر که مردم در مواجهه با خودم می گفتند نازی چقدر دختر بدجنسی است یعنی من توانسته بودم کارم را در حد قبولی انجام دهم. مردم معمولاً با نقش های مثبت ارتباط بهتری می گیرند و این حس مثبت یا منفی را در مواجهه با بازیگران نشان می دهند. سریال برادر از جمله آثار تلویزیونی پرمخاطب بود و در زمان پخشش نظرات مختلف مردم را هم درباره خود سریال و هم در خصوص نقش نازی دریافت می کردم.

بازیگر کیمیا در انتها درباره همکاری خود با جواد افشار نام کرد: اصولاً هر گاه که با یک کارگردان همکاری خوبی داشته ام مایل بوده ام که این تجربه را تکرار کنم. به نظرم، اینگونه خیلی در کار جلوتر هستید. همکاری خیلی خوبی را با آقای افشار در کیمیا داشتیم و وقتی پیشنهاد بازی در سریال برادر را دادند با کمال میل پذیرفتم.

منبع: همگردی
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1743

به "گلاره عباسی و بازی در نقش یک دختر بدجنس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلاره عباسی و بازی در نقش یک دختر بدجنس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید