ویروس کرونا در بروز افسردگی و آلزایمر تأثیرگذار است؟

به گزارش مجله پیامک، تهران (پانا) - دبیر علمی بخش پایه نهمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی ایران گفت ویروس کووید 19 اثرات ناشناخته ای بر روی سیستم عصبی افراد به همراه دارد و مطالعاتی در دنیا در این زمینه شروع شده که به طور مثال این ویروس چقدر می تواند بر روی بروز بیماری هایی مانند افسردگی، فعالیت های شناختی و آلزایمر تأثیرگذار باشد .

ویروس کرونا در بروز افسردگی و آلزایمر تأثیرگذار است؟

به گزارش دبیرخانه کنگره علوم اعصاب، وحید شیبانی، دبیر علمی بخش پایه نهمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی ایران در آستانه برگزاری این کنگره اظهار کرد: نهمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی ایران به مدت سه روز به صورت مجازی و وبینار از 19 تا 21 آذرماه امسال با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: در نهمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی ایران 8 سخنران کلیدی از کشورهای آمریکا، استرالیا اروپا و ... حضور دارند و سخنرانی های هر کدام حدود یک ساعت به طول می انجامد همچنین 15 سخنران مدعو برای این کنگره در نظر گرفته شده که هر کدام 25 دقیقه سخنرانی خواهند داشت و 5 دقیقه آخر برای سوال و جواب اختصاص داده شده است.

دبیرعلمی بخش پایه نهم کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی ایران با اشاره به اینکه این کنگره دارای 28 پنل تخصصی طی سه روز برگزاری است، گفت: با توجه به اثرات جانبی ویروس کووید 19 بر روی سیستم اعصاب دو پنل تخصصی با 10 سخنران برای این منظور در نظر گرفته شده است.

شیبانی بیان نمود: ویروس کووید 19 اثرات ناشناخته بر روی سیستم عصبی به همراه دارد و مطالعاتی در دنیا در این زمینه شروع شده که به طور مثال این ویروس چقدر می تواند بر روی بروز بیماری هایی مانند افسردگی، فعالیت های شناختی و آلزایمر تأثیرگذار باشد که این موضوعات در پنل های تخصصی به صورت کامل به آن پرداخته می گردد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل تاثیر ویروس کووید 19 بر سیستم تنفسی بیشتر به این موضوع پرداخته شده است، گفت: در آینده ای نزدیک عوارض جانبی این ویروس بر روی سیستم عصبی افراد به صورت کامل تعیین می گردد ولی آنچه تا به امروز به آنالیز و مطرح شده این بوده که این ویروس به طور کامل با اضطراب و اختلالات روحی روانی ایجاد شده در افراد همراه است.

علاقمندان جهت کسب اطلاع بیشتر به وبسایت کنگره به نشانی www.bcnc.ir مراجعه کنید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1363

به "ویروس کرونا در بروز افسردگی و آلزایمر تأثیرگذار است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا در بروز افسردگی و آلزایمر تأثیرگذار است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید