هشدار ارتش چین به کشتی های نظامی آمریکا

به گزارش مجله پیامک، ارتش چین اعلام نموده که ناوهای آمریکایی را در ارتباط با ورود بدون مجوز به آب های قلمرو چین در محدود جزایر ژیشا زیر نظر دارد و به آن ها هشدار داده است.

هشدار ارتش چین به کشتی های نظامی آمریکا

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران از مهر، سی سی تی وی به عنوان تلویزیون دولتی چین با انتشار خبری اعلام نموده که ارتش چین ناوهای آمریکایی را در ارتباط با ورود بدون مجوز به آب های قلمرو چین در محدود جزایر ژیشا زیر نظر دارد و این تحرکات را خطرناک و تنش زا می داند.

در این خبر گفته شده که نظامیان چین به کشتی های نظامی آمریکایی برای ترک این منطقه هشدار داده اند.

براساس این گزارش، یک کشتی نظامی آمریکا روز سه شنبه بدون کسب مجوز به آب های چین جنوبی در منطقه جزایر ژیسا وارد شده است.

گفته شده در حال حاضر ارتش چین واحدهایی از نیروی دریایی و هوایی را برای نظارت در منطقه مستقر نموده و نسبت به تحرکات نظامی آمریکا هشدار داده است.

دریای چین جنوبی دریایی حاشیه ای است که بخشی از اقیانوس آرام به شمار می آید و ناحیه ای در حدود 3 و نیم میلیون کیلومتر مربع از سنگاپور تا تنگه تایوان را در بر می گیرد این دریا پس از پنج اقیانوس دنیا بزرگترین ناحیه دریایی دنیا است.

جزیره های واقع بر دریای جنوبی چین و همچنین خود دریا، مورد جدال کشورهای مختلف و بویژه دولت چین هستند و در مقابل آمریکا مخالف ساخت تأسیسات دریایی توسط چین در این آبراهه است اما چین با این دیدگاه مخالفت نموده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 976

به "هشدار ارتش چین به کشتی های نظامی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار ارتش چین به کشتی های نظامی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید