مقبره آقا نورالدین اراکی بازسازی شد

به گزارش مجله پیامک، ایلنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های منتشر شده، مقبره آقا نورالدین اراکی بازسازی شد.

مقبره آقا نورالدین اراکی بازسازی شد

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

مصطفی مرزبان (مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی) اعلام کرد: بازسازی بام و بدنه های بقعه آقا نورالدین اراکی همانند آواربرداری و سبک سازی بام، استحکام بخشی بدنه ها و پایه های فضای پیرامونی گنبد، شیب بندی، عایق بام و بام سازی نهایی انجام شد.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اعتباری هزینه شده برای بازسازی این بنای تاریخی را بالغ بر یک میلیارد ریال دانست.

او اعلام کرد: بقعه آقا نورالدین، آرامگاه آقا نورالدین اراکی از علمای دینی اواخر دوره قاجار در شهر اراک است که بنای اصلی در بخش مرکزی مجموعه ای قرار داشته که دور تا دور آن دارای حجره و رواق های متعدد بوده و متأسفانه در دهه گذشته بدلیل عدم هماهنگی مدیریت شهری حجره ها و رواق های پیرامونی تخریب شده است.

مرزبان اعلام کرد: بنای آرامگاه از یک ایوان ورودی و گنبدخانه تشکیل شده که گنبدی زیبا از نوع گنبدهای سروک بر فراز آن واقع شده است. این نوع گنبدها خاص معماری سده چهارم هجری در جنوب ایران و استان فارس است که در دوره قاجار دوباره متداول بوده و در بعضی بناها نظیر بقعه آقا نورالدین بکار رفته است.

منبع: همگردی
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1717

به "مقبره آقا نورالدین اراکی بازسازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقبره آقا نورالدین اراکی بازسازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید