محمد بحرانی: انتخاب اولم جناب خان است

به گزارش مجله پیامک، محمد بحرانی که این روز ها در شبکه نمایش خانگی حضور پررنگی دارد، درباره شرایط تلویزیون می گوید: من سال های زیادی در تلویزیون کار کرده ام و از شرایط این روز های تلویزیون بسیار غمگینم. تلویزیون را خیلی خیلی دوست دارم و هیچ وقت موضعی در مقابلش نداشته ام و دلم می خواهد به روز های خوبش برگردد.

محمد بحرانی: انتخاب اولم جناب خان است

به گزارش ایسنا، محمد بحرانی که این روز ها حضورش در شبکه نمایش خانگی پررنگ تر شده و با مجموعه عروسکی پیکولو و برنامه شب های مافیا و همچنین برنامه صداتو حضور دارد، با این حال همچنان دلتنگ جناب خان است و در پاسخ به اینکه انتخابش بین بازیگری، اجرا، عروسک گردانی و صداپیشگی کدام است؟ می گوید: تمام این ها زیرمجموعه هنر های نمایشی است و همه برای من مجذوب کننده اند، اما اگر مجبور به انتخاب یکی باشم، صداپیشگی جناب خان را انتخاب می کنم.

همه احوال جناب خان را می پرسند و دلتنگش هستند

او از جناب خان می گوید و در پاسخ به اینکه در آینده باز هم او را خواهیم دید یا نه می گوید: به نظرم تجربه جناب خان بسیار جدی و مجذوب کننده بود. خدا را شکر می کنم که این تجربه را در مسیر زندگی من قرار داد. تجربه جناب خان یک تجربه بسیار ویژه بود. جناب خان یک موجود مستقل دارای روح و زنده است و اینکه در آینده او را می بینیم یا نه، تصمیم خودش است. من هم منتظرم ببینم که چه تصمیمی می گیرد. اما باید بگویم که مردم به شدت پیگیر جناب خان هستند. من با وسایل نقلیه عمومی تردد می کنم و در سطح شهر، بسیار پیاده روی می کنم؛ بنابراین بسیار با آدم ها ارتباط رو در رو دارم و تقریبا همه احوال جناب خان را می پرسند و دلتنگش هستند.

حضور پلتفرم ها هم در ایران بسیار اتفاق مثبتی بود

وی درباره تفاوت کار در تلویزیون و نمایش خانگی می گوید: به لحاظ دسترسی و آیین انجام عمل، تماشا تلویزیون کار راحت تری است. حضور پلتفرم ها هم در ایران بسیار اتفاق مثبتی بود. من از افرادی بودم که در روز های اول متولد شدن پلتفرم ها در کشور، جزو ایده پردازان ورود این صنعت به ایران بود مو از سالیان قبل جزو موسسان پلتفرم فیلم نت بودم. با این حال، برای من بستر پخش، اتفاق متفاوتی نیست. ما می توانیم برنامه هایی که دوست داریم را در هر کدام از این بستر ها تماشا کنیم. در این گفتگو، من تلویزیون را هم جزو یکی از پلتفرم ها دسته بندی می کنم و طبیعتا هر پلتفرمی که برنامه های مجذوب کننده تری داشته باشد برای خودش مخاطبان وفادارتری درست می کند.

دلم می خواهد تلویزیون به روز های خوبش برشود

بحرانی درباره شرایط فعلی تلویزیون و فعالیت در نمایش خانگی اظهار می کند: اینکه پلتفرم ها در یک رقابت مثبت با هم در تلاش برای تولید برنامه های مجذوب کننده اند، اتفاق مثبتی است. من سال های زیادی در تلویزیون کار کرده ام و از شرایط این روز های تلویزیون بسیار غمگین هستم. تلویزیون را خیلی خیلی دوست دارم و هیچ وقت موضعی در مقابلش نداشته ام و دلم می خواهد به روز های خوبش برشود. می گویند شرف المکان بالمکین، یعنی مجذوب کنندهیت یک جا به آدم هایی است که آنجا هستند. به نظرم تلویزیون این روز ها آدم های مجذوب کنندهش را از دست داده و کاش یک اتفاق بیافتد که من به عنوان یک مخاطب، بار دیگر محمدرضا شهیدی فر، رامبد جوان، مهران مدیری، احسان علیخانی، عادل فردوسی پور، منصور ضابطیان، محمد صوفی، برادران صفاریان پور و بقیه اسامی مجذوب کنندهی که اوقات خوشی را در تلویزیون برای ما ساخته اند را در تلویزیون ببینم. این ها سرمایه های برنامه سازی اند که باید حفظ شوند. اینکه این افراد در شبکه های خصوصی برنامه سازی کنند، خیلی خوب است، اما ای کاش تلویزیون شرایطی را فراهم کند که مردمی که به هر دلیلی امکان استفاده از پلتفرم ها را ندارند بتوانند از رسانه ملی شان برنامه های دلخواهشان را دنبال کنند و لذت ببرند.

هیچ محتوای غیراخلاقی تولید نمی شود، بگذارید مردم خودشان انتخاب کنند

این بازیگر درباره تولیدات گسترده شبکه نمایش خانگی و نظارت های که این روز ها اعمال می شود؟ می گوید: به نظر من هر مسئولی که ایران و مردم ایران را دوست دارد، مطلقا این سنگ اندازی ها را انجام نمی دهد. همه می دانیم که هم تولیدکنندگان این محتوا ها مردم اند و هم پلتفرم های پخش این محتوا ها و هم بینندگان محتوا ها خود مردم اند. اعضای پلتفرم ها و کارکنان آن ها و حتی من هنرمند همه یک شهروند ساده ایم. یک توصیه به مسئولان دارم و آن اینکه مسوولان عزیز و دغدغه مند، بگذارید مردم خودشان انتخاب کنند. باور کنید هیچ اتفاقی نمی افتد و هیچ محتوای غیراخلاقی تولید نمی شود.

جلوی این اشتغال زایی، سنگ اندازی نکنید

وی در پاسخ به عملکرد پلتفرم ها که چه نقشی در ایجاد شغل و امرار معاش هنرمندان داشته اند؟ اظهار می کند: از آنجا که من سابقه کار جدی در پلتفرم ها را دارم، می دانم که علاوه بر محصولاتی که ما از پلتفرم می بینیم که هر برنامه به طور میانه یک گروه بیش از صد نفره عوامل را شامل می شود و برای این تعداد، شغل ایجاد می کند، تعداد زیادی از شرکت های وابسته مثل شرکت های تبلیغاتی، شرکت های دوبله و ... با پلتفرم ها کار می کنند که همه این ها اشتغال زایی محسوب می شود و نتیجه آن، تولید یک محتوای مجذوب کننده است که میلیون ها نفر را جذب می کند و برایشان سرگرمی و سرگرمی تولید می کند. باز هم این خواهشم را تکرار می کنم که جلوی این اشتغال زایی، سنگ اندازی نکنید. حتما آن محتوایی که در چارچوب قوانین این کشور تولید می شود، خیلی بهتر از محتوایی است که خارجی باشد و مغایر با فرهنگ ما.

اجرای صداتو را به من پیشنهاد دادند اما...

وی درباره برنامه صداتو، توضیح می دهد: اجرای صداتو را به من پیشنهاد دادند و مثل همه این سال هایی که برای اجرا پیشنهاد داشتم این مورد را هم نپذیرفتم. با محسن کیایی که او را برای کمک کننده دعوت کرده بودند به لوکیشن برنامه رفتیم و صحبت کردیم. در نهایت من گفتم که به عنوان کمک کننده همکاری می کنم و محسن کیایی گفت که اجرا را بیشتر دوست دارم و به این صورت، تصمیم به همکاری گرفتیم.

بحدانی درباره تفاوت کمکی در صداتو و رییس بازی در شب های مافیا نیز می گوید: هلپری یک مسئولیت ویژه دارد، این که به خوبی به شرکت کننده کمک کنی که 200 میلیون تومان را ببرد. از این نظر موقعیت همراه با استرسی بود. اما فشار اصلی صداتو بر دوش محسن کیایی بود که باید همه چیز را کنترل می کرد و به نظر من خیلی خوب از پس این کار برآمد. در شب های مافیا کار پراسترس و پرفشاری را برعهده دارم که به نظرم یکی از سخت ترین تجربیات کاری من است. البته که نمی دانم نتیجه کارم خوب بوده یا نه. امیدوارم مخاطب راضی باشد.

او درباره واکنش مخاطبان به حضورش در صداتو نیز می گوید: در صداتو کار ویژه ای نکردیم؛ به جز اینکه تلاش کردیم خود واقعی مان باشیم. واکنش مردم بسیار خوب است و بسیار لطف دارند و حتی تعداد قابل توجهی از مردم، آدرس پروتئینی گیشا را از من می گیرند که نشان می دهد به خوبی برنامه را دیده اند و با آن ارتباط برقرار کرده اند.

بحرانی درباره اینکه آیا تصمیم به ادامه مجری گری دارد یا نه نیز می گوید: ممکن است که اجرا را مجدد تکرار کنم، اما جزو انتخاب های اولم نیست. خیلی از من انرژی می گیرد. من آدم خجالتی ای هستم و اجرا کردن برایم کار سختی است.

پیکولو عروسک های بامزه و خوبی دارد/ باید کار کودک را جدی گرفت

این بازیگر در سرانجام درباره فعالیتش در حوزه کودک و درباره دغدغه اش در این حوزه توضیح می دهد: کار کودک به اندازه کار بزرگسال برای من مجذوب کننده است. اما از نظر من، تاثیر کار کودک از تاثیر کار بزرگسال در جامعه خیلی بیشتر است؛ بنابراین اگر کار کودک خوب ساخته شود، کار بزرگ تر و مهم تری اجرا شده است. ما روی پیکولو نزدیک به سه سال وقت گذاشتیم و از نتیجه کار راضی هستم. ایرادات کار را هم می دانیم، اما به نظرم به نسبت کار هایی که این سال ها ساخته شده است، پروداکشن جدی تری دارد و عروسک های بامزه و خوبی دارد. اما متاسفانه به نسبت بقیه محصولات حوزه بزرگسال، کمتر به آن پرداخته شد و تبلیغات کمتری داشت. باید کار کودک را جدی گرفت؛ چرا که کار بزرگسال اگر خوب باشد، یک بار یا نهایتا دوبار دیده می شود، اما بچه ها هر قسمت از یک کار خوب را چندین و چند بار تماشا می کنند. پیکولوی محترم و آبرومند ما را جدی بگیرید، چون مطمئنم که عروسک هایش در دل بچه ها جا باز می کند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 شهریور 1402 بروزرسانی: 1 شهریور 1402 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 2285

به "محمد بحرانی: انتخاب اولم جناب خان است" امتیاز دهید

1 کاربر به "محمد بحرانی: انتخاب اولم جناب خان است" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد بحرانی: انتخاب اولم جناب خان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید