ماجرای پرداخت مابه التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان

به گزارش مجله پیامک، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی مشکل اقتصادی دارد، گفت: برای پرداخت مابه التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان نیازمند 2000 میلیارد تومان اعتبار هستیم.

ماجرای پرداخت مابه التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگار مهر، علی دهقان کیا در خصوص پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین ماه بازنشستگان بالاتر از حداقل بگیر، گفت: بر اساس قولی که مسئولان سازمان تأمین اجتماعی داده اند قرار است این مابه التفاوت با حقوق تیرماه بازنشستگان پرداخت گردد.

وی گفت: 40 درصد بازنشستگان میانه بگیر هستند و طلبی از سازمان بابت مابه التفاوت برای افزایش حقوق ها در فروردین ماه دارند که قرار است این ماه پرداخت گردد.

دهقان کیا با اشاره به اینکه برای پرداخت این مابه التفاوت، سازمان تأمین اجتماعی به 2 هزار میلیارد تومان اعتبار احتیاج دارد، تأکید کرد: اطلاع دارم که سازمان تأمین اجتماعی در پی تأمین این اعتبار است و دلیل تأخیر در پرداخت این مابه التفاوت هم عدم تأمین 2 هزار میلیارد تومان تا به امروز بوده که امیدواریم این ماه محقق گردد.

رئیس کانون بازنشستگان تهران با تأکید بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی مشکل مالی دارد، گفت: اگر مدیران سازمان می توانستند زودتر این پول را تأمین نمایند به طور حتم در ماه های قبل مابه التفاوت ها پرداخت می شد.

وی گفت: شستا که زیرمجموعه سازمان تأمین اجتماعی است و باید از سوی خود سازمان هم اداره می شد، در حالی که امروز مدیریت این مجموعه به دست وزارت رفاه افتاده و دولتی شده است. هنگامی که مدیریت مجموعه ای دولتی باشد خیلی برای افراد تحت پوشش خود دل نمی سوزاند.

دهقان کیا ادامه داد: اگر مدیریت شستا دست صاحبان اصلی اش باشد و مدیرانی که بر روی کار می آیند به اموال بیمه شدگان تعهد داشته باشند در این صورت مسئله ای برای سرمایه های بیمه شدگانی که در شستا وجود دارند، پیش نمی آید.

سازمان تأمین اجتماعی شرایط خوبی ندارد

رئیس کانون بازنشستگان تهران به مسائل سازمان تأمین اجتماعی اشاره نمود و گفت: در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی شرایط خوبی ندارد و اگر با همین شرایط پیش برویم تا سال 1404 به سمت ورشکستگی می رود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مسائل تأمین اجتماعی واگذاری شرکت های ورشکسته به آن است، توضیح داد: شرکت هپکو ورشکسته بود که به اسم مطالبات تأمین اجتماعی از دولت به ما واگذار شد و بیش از هزار میلیارد سرمایه گذاری در آن صورت گرفت تا این کارخانه راه افتاد و به سمت سوددهی رفت.

دهقان کیا اضافه کرد: مدیریت خوب سالاری باعث شد که این شرکت ورشکسته مجدداً سود ده گردد در حالی که اگر فرد دیگری روی کار بیاید که دلسوز نباشد مسائل بسیاری شامل حال بازنشستگان و بیمه شدگان تأمین اجتماعی می گردد.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر 200 تا 300 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بیمه شدگان در شستا وجود دارد، گفت: اگر مدیریت بعدی سازمان تأمین اجتماعی فردی صاحب نظر در امور بیمه ای و درمانی، مدیر، اقتصاددان و از داخل مجموعه و بعلاوه دلسوز منافع بیمه شدگان نباشد، از همین حالا باید برای چند سال آینده اعلام ورشکستگی کنیم.

شروع ثبت نام وام بازنشستگان تأمین اجتماعی

رئیس کانون بازنشستگان تهران بعلاوه در خصوص ثبت نام وام بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: سامانه ای را در کانون بازنشستگان طراحی نموده ایم و ثبت نام شروع شده و طی امروز و فردا هم سامانه تأمین اجتماعی و بانک عامل راه اندازی خواهد شد و بازنشستگان متقاضی می توانند برای دریافت وام ثبت نام نمایند.

دهقان کیا گفت: مبلغ وام هفت میلیون تومان است که 2،600 میلیارد تومان هم برای پرداخت آن تأمین اعتبار شده و در امسال به حدود 400 هزار نفر پرداخت می گردد.

رئیس کانون بازنشستگان تهران در خصوص شرایط دریافت وام گفت: دریافت این وام ضامن نمی خواهد، اما بازنشستگان متقاضی نباید بدهکار بانک بوده و برای فردی هم ضامن نشده باشند چرا که در این صورت باید ابتدا وام طرف مقابل تسویه گردد تا بازنشسته تأمین اجتماعی بتواند نسبت به ثبت نام وام اقدام نماید.

دهقان کیا در خصوص مبلغ این وام گفت: می دانیم که مبلغ وام در شرایط فعلی جامعه و مسائل مالی بازنشستگان کم است، اما با توجه به تعداد زیاد بازنشستگان، نمی توانیم همچون بازنشستگان لشکری و کشوری وام پرداخت کنیم، ولی امیدواریم در سال آینده بتوانیم مبلغ این وام را با تأمین اعتبارات لازم افزایش دهیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1746

به "ماجرای پرداخت مابه التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای پرداخت مابه التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید