فرانسه از استقرار ائتلاف دریایی اروپا در ابوظبی اطلاع داد

به گزارش مجله پیامک، فارس نوشت: وزارت دفاع فرانسه روز یکشنبه از میزبانی ابوظبی امارات عربی متحده از ناوگان ائتلاف دریایی اروپا در خلیج فارس اطلاع داد.

فرانسه از استقرار ائتلاف دریایی اروپا در ابوظبی اطلاع داد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به نوشته خبرگزاری رویترز، فلورنس پارلی وزیر دفاع فرانسه که در پایگاه دریایی این کشور در ابوظبی در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، گفت: امروز صبح به صورت رسمی مقرر شد که مرکز فرماندهی در خاک امارات باشد.

به گفته پارلی، مقامات حدود 10 کشور شریک در ائتلاف دریایی اروپایی، در این مقر مرکزی حضور خواهند داشت. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که پایگاه دریایی فرانسه در ابوظبی به زودی عملیاتی گردد.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه از چندی پیش ایده تشکیل ارتش واحد اروپایی را مطرح نموده و در نخستین گام پیشنهاد نموده است که ائتلافی دریایی متشکل از کشورهای اروپایی و شرکای این کشورها تشکیل شده و در خلیج فارس گشت زنی کند.

پارلی روز گذشته گفت که این ائتلاف دریایی از هفته آینده با مشارکت حدود 10 کشور اروپایی و غیراروپایی تشکیل شده و شروع به کار می نماید.

این ائتلاف، از ائتلافی که واشنگتن با مشارکت 6 کشور در خلیج فارس به راه انداخته، مجزاست، اما به گفته پارلی میان دو ائتلاف هماهنگی و تماس برقرار خواهد بود تا از ایمنی تردد اطمینان حاصل گردد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 531

به "فرانسه از استقرار ائتلاف دریایی اروپا در ابوظبی اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه از استقرار ائتلاف دریایی اروپا در ابوظبی اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید