عقب نشینی دو نماینده از اظهار نظر درباره ضرورت مذاکره با آمریکا

به گزارش مجله پیامک، دو نماینده محترمی که روز گذشته برای رسیدگی به شکایت شورای عالی امنیت ملی در جلسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان حاضر شدند، رسما اعلام کردند که اظهاراتشان ناظر بر ضرورت مذاکره نبوده و برداشت ایجاد شده از سخنان خود را رد کردند.

عقب نشینی دو نماینده از اظهار نظر درباره ضرورت مذاکره با آمریکا

به گزارش مجله پیامک به نقل از خبرگزاری مهر، مذاکره با آمریکا به دلایلی که بارها از سوی مسئولین عالی کشور مطرح شده است خط قرمز بوده و به عنوان سیاست رسمی نظام باید از سوی مجموعه قوا و صاحب منصبان حکومتی مورد پشتیبانی و حمایت قرار بگیرد.

دونماینده محترم مجلس شورای اسلامی در ایامی که امریکایی ها از مجموعه ابزار سیاسی و رسانه ای خود برای پیشبرد راهبرد جنگ- مذاکره با هدف به زانو درآوردن ایران، ضربه به تاب آوری اجتماعی و به زانو در آوردن ایران بهره می بردند، اظهاراتی را بیان داشتند که در سطح محافل سیاسی و رسانه ای داخلی و خارجی به حمایت آنها از سیاست مذاکره با آمریکا تعبیر شد.

به صورت طبیعی وظایف و مصوبات شورای عالی امنیت ملی بر اساس اصل 176 قانون اساسی از نظر ارزش، تاثیرگذاری و نفوذ دارای ویژگی های متفاوتی نسبت به سایر تصمیمات و اقدامات است، چرا که در غیر این صورت نیازی به تشکیل این نهاد با ترکیب و ماموریت منحصر به فرد نبود و موضوعات امنیت ملی نیز مشابه سایر مسائل کشور در سازوکارهای بوروکراتیک جاری مورد بحث و آنالیز و اقدام قرار می گرفت.

دو نماینده محترمی که روز گذشته برای رسیدگی به شکایت شورای عالی امنیت ملی در جلسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان حاضر شدند، رسما اعلام کردند که اظهاراتشان ناظر بر ضرورت مذاکره نبوده و برداشت ایجاد شده از سخنان خود را رد کردند.

در صورتی که هر یک از نمایندگان محترمی که دیروز بر مخالفت خود بر مذاکره با امریکا تاکید کردند، همین موارد را بلافاصله پس از تعیین شدن برداشت های غلط از اظهاراتشان مطرح می کردند و فضاسازی های ایجاد شده را اصلاح می کردند اساسا نه شکایتی مطرح می شد و نه بستری برای خودنمایی بعضی تریبون داران که به هر بهانه بدنبال عشوه گری در فضای سیاسی و رسانه ای کشور هستند فراهم می شد و نه زمینه ای برای رسانه های معاند برای بازنشر بعضی عبارات سخیف در مورد وجود اختناق! در ایران مهیا می شد.

نویسنده: محمد قادری

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 284

به "عقب نشینی دو نماینده از اظهار نظر درباره ضرورت مذاکره با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب نشینی دو نماینده از اظهار نظر درباره ضرورت مذاکره با آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید