صفر؛ سهم پرسپولیس از انتقال مهدی طارمی!

به گزارش مجله پیامک، قیچی طارمی، دبل طارمی، پنالتی دریافت طارمی، پاس گل طارمی و ... در چند ماه اخیر این عناوین به تکراری ترین جملات در خصوص بازی های پورتو با مهدی طارمی تبدیل شده است. پسری که روزی به خاطر از دست دادن موقعیت های پیاپی گلزنی با پیراهن سرخ ها و البته آن ضربه حسرت آور ثانیه های پایانی مقابل پرتغال باعث عصبانیت هواداران شد؛ حالا چشم و چراغ فوتبال ایران شده است. حالا دیگر نیازی به مسخره کردن پنالتی دریافت های او نیست و طارمی نشان داد راه پیشرفت را در میان هزاران راه نادرست پیدا کرده است.

صفر؛ سهم پرسپولیس از انتقال مهدی طارمی!

طارمی با رویای اروپا راهی لیگ قطر شد و البته توانست راهی ریوآوه شود؛ تیمی نه چندان مطرح در لیگ پرتغال. فرایند گلزنی های بازیکن ایرانی در این تیم او را به زهردارترین مهاجم لیگ این کشور تبدیل کرد و توانست با اختلاف کم نسبت به آقای گل، فصل 20-2019 را به سرانجام برساند.

قبل از سرانجام فصل گذشته صحبت هایی درخصوص پیوستن او به یکی از دو تیم بنفیکا و پورتو به گوش رسید، اما در ابتدا این پیشنهادات در حد شایعه قلمداد شد، اما رسانه های معتبر آن را تایید کردند و خاتمه مهدی طارمی با 5 میلیون یورو راهی پورتو پرافتخارترین تیم پرتغال شد.

در آن زمان هم طارمی و رسانه ها تایید کردند که بنفیکا پیشنهاد مالی بالاتری به مهاجم ایران داده بودند، اما او تصمیم گرفت با پول کمتر راهی پورتو شود.

درخشش در لیگ قهرمانان اروپا

مهدی طارمی ابتدا فرصت زیادی برای بازی در پورتو به دست نیاورد، اما توانست در محدود موقعیت هایی که کونسیسائو به او اعتماد کرد خودش را نشان بدهد و خیلی زود به کینگ یا پادشاه پورتو تبدیل شود؛ لقبی که هواداران به او دادند.

اوج کار او در جدال پورتو و یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا بود که او توانست اولین گلش در این رقابت ها را به تیم بزرگی، چون یوونتوس بزند. او در بازی رفت مقابل تیم ایتالیایی یک پنالتی گرفت، اما با اخراج در ایتالیا هم کار صعود تیمش را سخت کرد و هم بازی رفت مقابل چلسی را از دست داد. او در بازی برگشت هم جایی در ترکیب اصلی پورتو نداشت و همین باعث نقدها نسبت به سرمربی تیم شد. با این حال طارمی کاری کرد کارستان و با یک ضربه قیچی برگردان زیبا و البته ماندگار دروازه مندی و چلسی را باز کرد تا این تیم وداع آبرومندانه ای از رقابت ها داشته باشد.

با گل زیبای طارمی، او عنوان بهترین گل هفته لیگ قهرمانان را به دست آورد و این شانس را دارد جایزه هایی دیگری را هم به دست آورد.

او شبیه گذشته نیست!

نکته قابل توجه درخصوص مهدی طارمی رفتار او بعد از گل زدن به چلسی است. شاید اگر مهدی طارمی دو سال پیش یا سال های گذشته بود انواع و اقسام اظهارنظر ها و مصاحبه های او در رسانه ها منتشر می شد، اما او نشان داد به اندازه کافی حرفه ای شده است. او از این اتفاق نه ذوق زده شد و نه به هر درخواست مصاحبه ای پاسخ مثبت داد. طارمی حتی به سوالاتی که رسانه های خارجی درخصوص غیبتش در ترکیب اصلی تیم پرسیدند پاسخ حرفه ای داد و از هرگونه درگیری و مجادله لفظی با سرمربی دوری کرد.

خوشحالی بعد از گل او هم نشان داد که طارمی حتی در همان صدم های ثانیه هم بابت این اتفاق از خود بی خود نشده و چیزی که برایش ارزش داشت صعود پورتو بود؛ نه آن گل زیبا. اما او دیگر طارمی سال های قبل نیست که زندگی فوتبالی اش را به سمت وسوی حاشیه ببرد.

تیم های مطرح با پیشنهاد مالی جذاب

مهاجم تیم ملی زمانی که در پرسپولیس بود، 400 هزاریورو ارزش داشت، اما در زمان پیوستن به الغرافه این عدد به یک میلیون و 700 هزار یورو رسید. او با رقمی به ارزش 2 میلیون و 50 هزار یورو راهی ریوآوه شد و با عملکرد درخشانش به ارزش 10 میلیون یورو رسید.

حالا ارزش طارمی در آخرین به روز رسانی سایت ترنسفرمارکت 12 میلیون یورو است و با وجود اینکه به سرانجام فصل نزدیک می شویم، اما نه او و نه باشگاه صحبتی درخصوص جدایی یا پیشنهادات طارمی نمی کنند. با این حال شنیده ها حاکی از آن است که طارمی پیشنهادات خوبی دارد و اگر مایل به جدایی از پورتو باشد حتما سورپرایز برای هواداران خواهد داشت.

با وجود اینکه او اکنون از جمله مهاجمان مطرح لیگ پرتغال به حساب می آید، اما به نظر می رسد این روز ها به جای بازارگرمی در جابجایی روی عملکردش تمرکز کرده و می خواهد هربازی بهتر از قبل باشد. رفتار های طارمی در ماه های اخیر نشان دهنده تلاشش برای دوری از حاشیه است. قطعا مهاجم شماره 9 آبی پوشان پرتغال به تیم های بزرگ فکر می کند همان طور که در گذشته بار ها بیان نمود که رویایش بازی با پیراهن سفید کهکشانی های اسپانیاست.

دست خالی پرسپولیس از درخشش طارمی

یکی از منابع درآمد تیم هایی که بازیکنان جوان را به خدمت می گیرند، قرارداد های بعدی این بازیکنان با تیم های بزرگ است، اما پرسپولیس حتی یک ریال هم از پیوستن طارمی به ریوآوه و پورتو به دست نیاورد؛ همان گونه که دیگر بازیکنان پسپرولیس بعد از اتمام قرارداد بدون پرداخت پول از این تیم رفتند!

درصورت جدایی طارمی از پورتو که اتفاق محتملی به حساب می آید این باشگاه سود کلانی از انتقال مهاجم ایرانی اش می برد؛ کاری که پرسپولیس نتوانست انجام بدهد. پورتو 5 میلیون برای خرید طارمی هزینه کرده است، اما حداقل او را سه برابر بیشتر از آن چه که هزینه کرده به فروش می رساند؛ همان طور که بازیکنانی نظیر فالکائو و رودریگس را به تیم های مطرح فرستاد. ضمن اینکه عدم اظهارنظرباشگاه درخصوص تصمیمی درباره طارمی مشتریان او را حریص تر می کند و آن ها می فهمند که برای خرید مهاجم ایرانی پورتو باید مبلغ بالایی را پیشنهاد بدهند تا دو طرف راضی به این نقل و انتقال شود.

منبع: فرارو
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1645

به "صفر؛ سهم پرسپولیس از انتقال مهدی طارمی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صفر؛ سهم پرسپولیس از انتقال مهدی طارمی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید