صادرات شیرخشک آزاد شد

به گزارش مجله پیامک، به گزارش خبرنگاران، امید گیلان پور، معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در نامه ای به رئیس سازمان توسعه تجارت ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران آزادسازی صادرات شیرخشک را ابلاغ کرد. در این نامه آمده است؛

صادرات شیرخشک آزاد شد

احتراماً با توجه به مصوبه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی به شماره 8603 / 020 مورخ 1400/4/17 قیمت تضمینی شیرخام به ازای هر کیلوگرم درب واحدهای دامداری به اندازه 64,000 ریال مشخص شد.

از سوی دیگر، برابر بند 2 مصوبه فوق، حسب اعلام این وزارت، صادرات آن بخش از شیرخشکی که شیرخام آن با قیمت تضمینی خریداری شده، مشمول تخفیف در مابه التفاوت صادراتی خواهد بود. در نتیجه صادرات شیرخشک با دو مابه التفاوت متفاوت قابل انجام می باشد.

خواهشمند است دستور فرمائید ترتیبات اداری لازم برای انجام این مهم عملیاتی شود. بر این اساس جهت برخورداری صادرکنندگان از این امتیاز، این معاونت حجم و صادرکنندگان ذینفع را به طور مرتب به آن سازمان محترم اعلام خواهد کرد. لیست اولین گروه از صادرکنندگانی که شیرخام را با قیمت تضمینی خریداری نموده اند، آماده ثبت در سامانه های مرتبط می باشد که به محض اعلام آن سازمان در مورد آن اقدام خواهد شد.

منبع: مهر

آخرین اخبار حوزه صادرات و واردات را در صفحه خدمات و بازرگانی خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1796

به "صادرات شیرخشک آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات شیرخشک آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید