شبیه سازی جاذبه ماه برای فضانوردان با کپسول فضایی جدید

به گزارش مجله پیامک، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، با توجه به تلاش ناسا و برخی شرکت های فضایی خصوصی برای برنامه ریزی سفر فضانوردان به کره ماه، شبیه سازی شرایط این سفر از اهمیت زیادی برای موفقیت آن برخوردار است. بلواوریجین به همین منظور با چرخش کپسول فضایی نیوشفرد در مدار زمین تلاش خواهد کرد تا برای دقایقی شرایط گرانشی کره ماه را برای فضانوردان شبیه سازی کند.

شبیه سازی جاذبه ماه برای فضانوردان با کپسول فضایی جدید

نیوشفرد کپسولی است که برای حمل بار و فضانورد به مدار زمین طراحی شده و در ژانویه سال جاری چهاردهمین پرواز آزمایشی خود را انجام داد. در این پرواز فضانوردانی نیز حضور داشتند و برخی تجهیزات جدید نصب شده بر روی کپسول یادشده نیز آزمایش شد.

بر مبنای تفاهم این شرکت با ناسا قرار است سیستم راکتی کپسول یادشده تقویت شود تا شبیه سازی شرایط سفر به ماه برای ناسا و فضانوردان آن ساده تر شده و با دقت بیشتری انجام شود.

این شبیه سازی هر بار تنها حدود دو دقیقه به طول می انجامد و احتمالاً در هر سفر 11 بار انجام می شود تا اطلاعات مورد نظر ناسا به دست آید. علت این اقدام آن است که ناسا هرگز نتوانسته شبیه سازی شرایط گرانشی ماه را بر روی زمین با دقت لازم انجام دهد. انتظار می رود این آزمایش ها توسط بلواوریجین از سال 2022 آغاز شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1532

به "شبیه سازی جاذبه ماه برای فضانوردان با کپسول فضایی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبیه سازی جاذبه ماه برای فضانوردان با کپسول فضایی جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید