سئول: موشک های کره شمالی از نوع اسکندر بودند و 600 کیلومتر پرواز کردند

به گزارش مجله پیامک، یک مقام وزارت دفاع کره جنوبی به خبرگزاری رویترز گفت که به نظر می رسد موشک های پرتاب شده از سوی کره شمالی در روز پنج شنبه، از نوع اسکندر بوده و هر کدام 600 کیلومتر پرواز کردند.

سئول: موشک های کره شمالی از نوع اسکندر بودند و 600 کیلومتر پرواز کردند

به گزارش فارس، وزارت دفاع کره جنوبی امروز (آدینه) گفت که هر کدام از موشک های شلیک شده توسط کره جنوبی پیش از سقوط کردن در دریا، حدود 600 کیلومتر پرواز کردند.

یک مقام در وزارت دفاع کره جنوبی حین قرائت ارزیابی مشترک (با آمریکا) از شلیک های روز گذشته کره شمالی برای خبرگزاری رویترز گفت به نظر می رسد این موشک ها از نوع بالستیک کوتاه بُرد و با خصوصیاتی شبیه موشک روسی اسکندر SS-26 بودند.

بر این اساس، ارتش کره جنوبی ابتدا اعلام نموده بود که یکی از موشک ها حدود 430 کیلومتر و دیگری 690 کیلومتر پرواز نموده بودند.

ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی همچنین گفت که یکی از موشک های شلیک شده، از فناوری جدیدی برخوردار بود: ما ویژگی هایی را تشخیص دادیم که نشان می دهد موشک دوم می تواند نوع جدیدی [از تسلیحات کره شمالی] باشد که به تحلیل و ارزیابی بیشتری احتیاج دارد.

بامداد روز گذشته بود که منابع محلی از از شلیک دو موشک بالیستیک کوتاه برد توسط کره شمالی خبر داده و به نقل از یک مقام آمریکایی نوشتند که به نظر می رسد موشک های پرتاب شده مشابه موشک های کوتاه بردی است که کره شمالی ماه می 2019 (اردیبهشت ماه) شلیک نموده بود (جزئیات بیشتر).

آزمایش موشکی کره شمالی در حالی انجام گرفته است که مقامات این کشور پیش از این در مورد برگزاری رزمایش ماه آینده میلادی کره جنوبی و آمریکا هشدار داده بودند.

همچنین چند روز پیش نیز کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از یک فروند زیردریایی غول پیکر بومی بازدید کرد که کارشناسان احتمال می دهند با توجه ابعاد عظیم الجثه آن، قادر به حمل و پرتاب موشک های بالستیک باشد. (جزئیات بیشتر)

گزارش ها حاکی از آن است که سه ملاقات دونالد ترامپ و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سنگاپور (22 خرداد 1397)، ویتنام (9 اسفند 1397) و منطقه غیرنظامی دو کره (9 تیر 1398) نتوانسته اختلافات پیونگ یانگ و واشنگتن برای پیش بردن مذاکرات خلع سلاح اتمی کره شمالی را برطرف کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 605

به "سئول: موشک های کره شمالی از نوع اسکندر بودند و 600 کیلومتر پرواز کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سئول: موشک های کره شمالی از نوع اسکندر بودند و 600 کیلومتر پرواز کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید