رعایت شیوه نامه ها 66 درصد؛ واکسیناسیون 68 سال به بالا از دوشنبه

به گزارش مجله پیامک، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص عادی انگاری کرونا در جامعه هشدار داد و گفت: متاسفانه رعایت شیوه نامه های بهداشتی به 66 درصد رسیده است.

رعایت شیوه نامه ها 66 درصد؛ واکسیناسیون 68 سال به بالا از دوشنبه

به گزارش خبرنگاران، آقای دکتر علیرضا رئیسی پس از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از شیوه گسترده کرونا در 25 استان خبر داد و اضافه کرد: متاسفانه برغم هشدار هایی که داده می شود میزان رعایت ها 66 درصد و جای تاسف دارد و ضرورت دارد مراقبت های بیشتری انجام شود و اگر رعایت ها زیر 85 باشد امیدی به مهار نیست.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت : 25 استان با ویروس دلتا فرایند صعودی دارند و در حال حاضر 143 شهر قرمز ، 186 شهر نارنجی و 119 شهر در شرایط زرد قرار دارند .

آقای رئیسی اضافه کرد: امروز این جلسه به ریاست آقای روحانی رئیس جمهور و تمام اعضا تشکیل شد و بحث های مختلفی دراین باره داشتیم.

وی اضافه کرد : در ابتدا مرورری بر شرایط ویروس جهش یافته دلتا داشتیم. در حال حاضر در بیش از 65 کشور دنیا این ویروس شناسایی شده است و درحال در برگیری کشورهای دیگر است و قدرت سرایت بیشتری دارد و در کل کشور در حال چرخش است .

دکتر رئیسی ادامه داد: در سطح دنیا بیشترین ابتلا و مرگ و میر را در درجه اول برزیل و سپس هند و بعد از آن اندونزی و هم روسیه دارد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه عادی انگاری و ساده انگاری و کاهش حساسیت ها را در جامعه شاهد هستیم، شرح داد: باید همه مراکز تجمعی شیوه نامه ها را رعایت کنند، از جمله رستوران ها که در شرایط قرمز فقط به صورت بیرون بر می توانند فعالیت کنند.

دکتر رئیسی از آغاز واکسیناسیون گروه سنی بالای 68 سال از روز دوشنبه 21 تیر خبر داد و گفت: با ورود واکسن های خارجی و داخلی به چرخه واکسیناسیون، تزریق واکسن به گروه های هدف از این هفته سرعت می گیرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1727

به "رعایت شیوه نامه ها 66 درصد؛ واکسیناسیون 68 سال به بالا از دوشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت شیوه نامه ها 66 درصد؛ واکسیناسیون 68 سال به بالا از دوشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید