در این مکان ها حتماً گم خواهید شد!

به گزارش مجله پیامک، باشگاه خبرنگارن: هزارتو یا ماز از جمله سرگرمی هایی است که احتیاج به ذهن فعال و البته هوش بالا دارد. مازهای ساده را درون روزنامه ها دیده اید اما مازهای زمینی بسیار جالب و پیچیده تر هستند.

در این مکان ها حتماً گم خواهید شد!

مازهای زمینی معمولا در فضاهای بزرگ ساخته می شوند و در ابتدا به شکل یک پارک با دیوارهایی از جنس شمشاد به نظر می رسد اما با ورود به آن همه چیز متفاوت می گردد چرا که پیدا کردن راه خروج کار بسیار سختی خواهد بود. در این مطلب نگاهی داریم به تعدادی از متفاوت ترین مازهای جهان:

طولانی ترین ماز جهان

لانگ لیت نام هزاتویی در انگلستان است که به عنوان طولانی ترین هزارتوی جهان نیز شناخته می گردد. این ماز از طریق طراحی به نام گرگ برایت در سال 1975 ساخته شده است و فضایی به مساحت 0.6 هکتار را پوشش داده است. راستاهایی که در این ماز واقع شده است جمعا 2.7 کیلومتر میشوند. هدف از ورود به این هزارتو رسیدن به مرکز آن است جایی که یک ایستگاه برای استراحت و دیدن کل فضای ماز آماده شده است.

مزرعه هزارتو ها

در سال 1996 برای اولین بار درب پهناورترین هزارتوی جهان در آن موقع به روی علاقه مندان باز شد. این ماز در شهر تورین فرانسه واقع شده است و مساحت آن نزدیک به 4 هکتار است. تنها در روزها اولیه بازگشایی این هزار تو 85 هزارنفر در آن گردش کردند و البته بسیاری از آن ها نتوانستند راستا خود را پیدا نمایند.نکته جالب اینجاست که این ماز به عنوان یک مزرعه نیز استفاده می گردد. دیواره های ان هرساله با گل افتابگردان یا ذرت درست می گردد که سال بعد آن ها را برداشت می نمایند.

قدیمی ترین هزارتوی گل رز

قدیمی ترین و البته معروف ترین ماز استرالیا در شرق شبه جزیره مورینگتون واقع شده است. عمده شهرت این هزارتو به علت قدمت نزدیک به 200 ساله آن است و همچنین در آن شما می توانید 217 نوع رز مختلف را پیدا کنید که بر روی 1200 شاخه جداگانه رشد می نمایند. این ماز قدیمی ترین هزارتوی گل رز در جهان است.

هزارتوی افسانه ای

یکی از هزارتوهای کوچک اما بسیار مشکل را می توانید در ایتالیا پیدا کنید. این ماز گفته می گردد تا اواخر قرن 8 ساخته شده باشد و البته به عنوان یکی از سخت ترین مازهای جهان نیز شناخته می گردد. نام افسانه ای از این رو برای آن گذاشته شده است که گفته می گردد در سال 1807 ناپلئون نیز نتوانسته است با تمام خدم و حشم خود به مقصد این ماز دست پیدا کند و در آن گم شده است.

هزاتوی همواره سبز

یکی از جالب ترین هزارتوهای جهان در سال 2001 در ایرلند افتتاح شد. این هزارتو به عنوان پهناورترین هزارتوی همواره سبز جهان شناخته می گردد چرا که مساحت آن نزدیک به 1.1 هکتار است. این ماز از 6000 درخت سرخدار درست شده است که همه آن ها به دست مردم ایرلند شمالی کاشته شده است. این ماز در تمامی طول سال باز است و مردم زیادی روزانه در آن گم می شوند.

منبع: برترین ها
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 325

به "در این مکان ها حتماً گم خواهید شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در این مکان ها حتماً گم خواهید شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید