دردسر کرونا برای بیماران دیابتی

به گزارش مجله پیامک، علاوه براین در مدت زمان شیوع ویروس کرونا برخی از شرکت های تولیدکننده نیز در فرایند تولید دارو های خود محدودیت ایجاد کرده و همین باعث شد میزان تولید برخی از اقلام دارویی کم شود.

دردسر کرونا برای بیماران دیابتی

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: مشکل کمبود داروی بیماران دیابتی این هفته حل می شود.

کیومرث پور رستمی با اشاره به اینکه به دلیل برخی مسائل واردات برخی از اقلام انسولین های قلمی به کشور با مشکل روبرو شده بود، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا برخی از کشور های تولیدکننده اقلام دارویی مرز های ورودی و خروجی خود را بستند و همین باعث ایجاد وقفه در صادرات برخی اقلام دارویی از جمله انسولین های قلمی شد.

وی ادامه داد: علاوه براین در مدت زمان شیوع ویروس کرونا برخی از شرکت های تولیدکننده نیز در فرایند تولید دارو های خود محدودیت ایجاد کرده و همین باعث شد میزان تولید برخی از اقلام دارویی کم شود.

این مسئول توضیح داد: اگر این مسائل را به مشکل دپوی دارو های وارداتی در گمرک اضافه کنیم، علت کمبود انسولین نه تنها در البرز بلکه در بقیه استان های کشور معین می شود.

پوررستمی اضافه نمود: خوشبختانه انسولین های قلمی پنجشنبه گذشته از گمرک ترخیص شده و بعد از لیبل گذاری در اختیار شرکت های پخش قرار می گیرد و با این اوصاف می توان گفت: مشکل کمبود انسولین های قلمی در استان این هفته رفع می شود.

وی ادامه داد: بیماران دیابتی باید توجه داشته باشند در زمان کمبود انسولین قلمی می توانند به پزشک خود مراجعه و با دریافت رژیم انسولینی و مصرف انسولین ویال که از گذشته تا کنون مرسوم بوده بیماری خود را کنترل کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: انسولین های قلمی به واسطه کوچکی، امکان حمل بی دردسر و سادگی در روش مصرف طی چند سال گذشته طرفداران زیادی پیدا کرده اند، ولی این طور نیست بیماران نتوانند از نمونه های دیگر استفاده کنند.

وی اضافه نمود: انسولین های قلمی به صورت سهمیه دو هفته ای در اختیار استان ها قرار می گیرد و بعد از اتمام آن ها مجدد شارژ می شود.

پوررستمی گفت: توزیع بخش انسولین های قلمی در داروخانه های استان از امروز آغاز می شود.

منبع: فرادید
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1037

به "دردسر کرونا برای بیماران دیابتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر کرونا برای بیماران دیابتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید