درخواست صالحی امیری از آیان برای مورد افزایش سهمیه المپیک 2020

به گزارش مجله پیامک، رییس کمیته ملی المپیک در دیدار با تاماش آیان خواهان رایزنی برای تجدید نظر در مورد کاش سهمیه المپیک 2020 شد و همچنین از رییس فدراسیون دنیای وزنه برداری درخواست کرد ایران را برای کسب کرسی ارزشمند در آسیا و دنیا حمایت کند.

درخواست صالحی امیری از آیان برای مورد افزایش سهمیه المپیک 2020

به گزارش مجله پیامک و به نقل از کمیته ملی المپیک، رییس کمیته ملی المپیک ایران در ادامه دیدارهای مهم خود با مسئولان ورزش دنیا عصر روز گذشته با رییس فدراسیون دنیای وزنه برداری دیدار و گفت وگو کرد.

صالحی امیری در ابتدای دیدار به سابقه حضور آیان در وزنه برداری و ارتباط خوبش با فدراسیون ایران اشاره نمود و گفت: به وسیله دوستان مختلف و علی مرادی در جریان ارتباط خوب شما با وزنه برداری ایران و حمایت هایتان از قهرمانان ایرانی قرار گرفته ام. ضمن تقدیر و تشکر امیدوارم که همانند قبل در کنار وزنه برداری ایران باشید و حمایت های خود را بیشتر کنید.

وی در ادامه به کاهش سهمیه های المپیک اشاره نمود و گفت: این تصمیم به نوعی بی عدالتی در حق جوانان و قهرمانانی است که چشم به درخشش در المپیک توکیو2020 دارند. چرا آنها باید به دلیل اشتباهات گذشتگان این فرصت بزرگ، استثنایی و تکرار نشدنی را از دست بدهند؟ از شما به عنوان فردی ورزشی، مدیر و با نفوذ در IOC درخواست دارم رایزنی برای تجدید نظر در این تصمیم را انجام دهید.

بحث بعدی که از سوی صالحی امیری مطرح شد، تامین تجهیزات وزنه برداری و درخواست گنجاندن مسابقات جام فجر در تقویم فدراسیون دنیای جهت بالا رفتن اعتبار آن بود که آیان در این زمینه قول حمایت و همکاری ویژه را داد.

صالحی امیری در خاتمه این دیدار با تاکید بر صندلی بالای وزنه برداری ایران یادآور شد: خودتان هم قبول دارید و بارها گفته اید که وزنه برداری ایران یکی از ستون های اصلی این رشته در دنیا است، بنابراین درخواست داریم که حمایتمان کنید تا چند کرسی ارزشمند آسیایی ودنیای به افراد لایق فدراسیون ما تعلق یابد.

تاماش آیان نیز در این دیدار حضور صالحی امیری در کمیته ملی المپیک را فرصتی مغتنم برای ورزش کشور برشمرد و گفت: به وسیله دوستان و سفارت ایران آگاه شدم که شما از مدیران لایق و افراد بانفوذ ایران هستید که حضورتان برای ورزش ایران و وزنه برداری بسیار ارزشمند خواهد بود. IWF در کنار ایران بوده و خواهد بود و مطمئن باشید که با همکاری کمیته ملی المپیک می توانیم روزهای درخشان وزنه برداری ایران را تکرار کنیم.

وی در خاتمه ضمن تاکید بر کنترل و نظارت هر چه بیشتر بر بحث دوپینگ گفت: هم برای تامین تجهیزات و حمایت از کاندیداهای شما فعالیت خواهم کرد. در خصوص افزایش سهمیه المپیک هم گر چه کاری سخت و مسیری ناهموار است اما تمام تلاشم را می کنم چرا که اعتقاد دارم حضور پرتعداد وزنه برداران مطرح همانند وزنه برداران شما بر کیفیت و جذابیت بازی ها می افزاید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 89

به "درخواست صالحی امیری از آیان برای مورد افزایش سهمیه المپیک 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست صالحی امیری از آیان برای مورد افزایش سهمیه المپیک 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید