خبرنگاران سفر چهار هزار و 600 میلیارد تومانی

به گزارش مجله پیامک، کرمانشاه- خبرنگاران- چهار هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار در سفر اخیر سیدحمید پورمحمدی معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و مدیران اقتصادی و بانکی کشور به کرمانشاه به پروژه های زیرساختی و اقتصادی استان اختصاص یافت.

خبرنگاران سفر چهار هزار و 600 میلیارد تومانی

از سفر با تورهای پاییزی کانادا لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

روابط عمومی استانداری کرمانشاه روز پنجشنبه بیان کرد: در 17 بهمن شاهد سفر گروهی از مدیران مالی و بانکی کشور شامل معاون مالی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه، شهیدزاده مدیرعامل صندوق توسعه ملی، چقازردی مدیرعامل بانک سپه، خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی، مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون، بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و اعضای هیات مدیره بانک های ملی، تجارت، رفاه کارگران، صادرات و توسعه صادرات به استان بودیم. این تیم در مدت زمان حضور در استان پروژه های اصلی مالی و زیربنایی کرمانشاه را آنالیز کردند و اعتبار لازم را به آن ها اختصاص دادند.

سفری که به اندازه یک هیات دولت برای کرمانشاه برکت داشت

استاندار کرمانشاه در نشست آنالیز فرایند اجرایی تفاهم نامه های منعقدشده در سفر معاون سازمان برنامه و بودجه کشور به کرمانشاه که با حضور معاونین عمرانی و مالی استاندار، حبیب الله وفایی رییس سازمان برنامه وبودجه استان، شهردار کرمانشاه و مدیران آب منطقه ای و آبفای استان برگزار گردید باتاکید بر اهمیت ویژه این سفر اظهارداشت: سفر هیات مدیران مالی و بانکی به استان به اندازه یک سفر هیات دولت برای کرمانشاه ثمرات و برکات داشت و چهار هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار برای استان در پی داشت.

هوشنگ بازوند در ادامه به تشریح دستاوردهای این سفر پرداخت و اضافه کرد: در این سفر توانستیم در مجموع 950 میلیارد تومان برای تکمیل و اجرای پروژه های بسیار مهمی مانند قطارشهری کرمانشاه، بزرگراه گیلانغرب - سومار، بزرگراه کرمانشاه - کامیاران و تصفیه خانه شهر کرمانشاه، اعتبار بگیریم که یک اتفاق بسیار بزرگ و کم نظیر طی سال های اخیر محسوب می گردد.

وی اضافه کرد: همچنین در این سفر، مدیران عامل بانک ها یک مجموعه نشست های تخصصی با صاحبان صنایع، تولیدکنندگان و کارآفرینان استان برگزار کردند. در این نشست ها پیرامون اجرای 120 طرح به مبلغ سه هزار و 650 میلیارد تومان و با اشتغال زایی هفت هزار و 100 نفر به توافق رسیدند.

اختصاص 720 میلیارد تومان به قطار شهری کرمانشاه

در ادامه این نشست رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه به تشریح اعتبارات تخصیص یافته به این پروژه ها پرداخت و گفت: در این سفر در مجموع چهارهزار و 600 میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص یافت وبعد از اتمام سفر نیز در کمترین زمان ممکن تضمین های لازم برای تامین مالی طرح مذکور توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و شهرداری کرمانشاه صادر شد.

وفایی مطرح نمود: در حوزه قطار شهری 720 میلیارد تومان برای اتمام مرحله یک این پروژه اختصاص یافت و مقرر شد این طرح مهم تا 29 اسفندماه 99 به اتمام برسد. از این مقدار، مبلغ 150 میلیارد تومان به وسیله اوراق مشارکت شهرداری کرمانشاه تامین می گردد که 50 درصد اصل و سود بر عهده سازمان برنامه کشور بوده و 50 درصد دیگر برعهده شهرداری کرمانشاه است.

وی اضافه کرد: 220 میلیارد تومان نیز به وسیله ساز و کار ماده 56 تامین اعتبار می گردد که از این مقدار، 120 میلیارد تومان با تضمین سازمان برنامه و بودجه کشور و مبلغ 100 میلیارد تومان با تضمین شهرداری کرمانشاه تامین می گردد.

وفایی ادامه داد: 350 میلیارد تومان هم به صورت نقد توسط شهرداری کرمانشاه و یا از طریف فروش اموال مازاد این مجموعه تامین می گردد.

اختصاص 160 میلیارد تومان به جاده های گیلانغرب - سومار وسنندج - کامیاران

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه ادامه داد: همچنین در این سفر مقرر شد مبلغ 80 میلیارد تومان برای احداث جاده گیلانغرب به سومار و مبلغ 80 میلیارد تومان نیز برای تکمیل بزرگراه کرمانشاه - کامیاران توسط توسطبانک های عامل با سازوکار ماده 56 قانون تنظیم، در اختیار این پروژه ها قرار گیرد. پرداخت اصل و فرع اوراق این پروژه ها را نیز سازمان برنامه بودجه تضمین نموده است.

اختصاص 70 میلیارد تومان برای تکمیل تصفیه خانه کرمانشاه

وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: برای اتمام تصفیه خانه آب شرب کرمانشاه نیز 70 میلیارد تومان اعتبار با استفاده از مکانیزم ماده 56 اختصاص یافت که تضمین پرداخت اصل و فرع آن با سازمان برنامه و بودجه کشور است.

تحکیم صندلی کرمانشاه به عنوان مرکزیت غرب کشور

بازوند در ادامه این نشست مطرح نمود: با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی استان، کرمانشاه در واقع مرکز ثقل مبادلاتی غرب کشور محسوب می گردد و از دیرباز تا به امروز خدمات متنوعی را در حوزه های مختلف بهاستان های همجوار ارایه نموده است.

استاندار کرمانشاه تاکید نمود: تکمیل این زیرساخت های مبادلاتی و زیربنایی یاری بسیار بزرگی به کرمانشاه خواهد تا بتواند نقش مرکزیت غرب کشور را بهتر از گذشته ایفا نماید.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 733

به "خبرنگاران سفر چهار هزار و 600 میلیارد تومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سفر چهار هزار و 600 میلیارد تومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید