خبرنگاران استفاده بهینه از منابع آب و خاک باعث توسعه استان کرمانشاه می شود

به گزارش مجله پیامک، قصرشیرین- خبرنگاران- نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده مناسب و بهینه از منابع خدادادی منطقه مانند آب، زمین کشاورزی مناسب و موقعیت جغرافیایی منحصربه فرد و نیروی انسانی فعال باعث پیشرفت و توسعه استان کرمانشاه خواهد شد.

خبرنگاران استفاده بهینه از منابع آب و خاک باعث توسعه استان کرمانشاه می شود

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، شهریار حیدری روز جمعه در حاشیه بررسی عملیات اجرایی سد هواسان اضافه نمود: مسائل اقتصادی و بیکاری موجود ناشی از استفاده نکردن از منابع خدادادی منطقه است.

وی اظهارداشت: متاسفانه به دلیل استفاده نکردن مناسب از فرصت ها و ظرفیت های مهم منطقه امروز استان کرمانشاه در کشور رتبه اول بیکاری را دارد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه مهم سد هواسان و با انتقاد از عملکرد وزیر نیرو در اجرای این پروژه گفت: کلنگ زنی سد هواسان با حضور وزیر نیرو در سال 1397 آغاز شد و برابر جدول زمانبندی تهیه شده این سد باید در سال 99 به بهره برداری می رسید که متاسفانه مورد بی مهری مسوولان وزارت نیرو قرار گرفته و هم اکنون با 10 درصد پیشرفت فیزیکی و بدون اعتبار، با تلاش مسوولان استانی سر پا نگه داشته شده است.

حیدری اضافه نمود: با رایزنی های اجرا شده و جلسات متعدد و پیگیری های اجرا شده از طریق وزارت نیرو از محل ماده 56 اعتباری برای اجرای پروژه جذب شده است تا بعداز 2 سال وقفه اتفاق مبارک و خوبی دراین منطقه به نفع مردم محروم حاصل شود.

سد هواسان از نوع خاکی با هسته رسی است که حدود 51 متر ارتفاع دارد و ظرفیت مخزن آن 188 میلیون متر مکعب است.

برای ساخت این سد به هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تامین به اتمام می رسد.

شهرستان سرپل ذهاب با 90 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1417

به "خبرنگاران استفاده بهینه از منابع آب و خاک باعث توسعه استان کرمانشاه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استفاده بهینه از منابع آب و خاک باعث توسعه استان کرمانشاه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید