خانه موزه مکرمه قنبری بابل، سفری به دنیای رنگ های یک زن

به گزارش مجله پیامک، مکرمه قنبری زنی است که با کارهای نقاشی خود خانه خود را تبدیل به موزه نموده است، موزه ای که می توان آن را یک جاذبه گردشگری دانست.

خانه موزه مکرمه قنبری بابل، سفری به دنیای رنگ های یک زن

موزه ها محل نگهداری از بخش های مختلفی از تاریخ فرهنگ، علم و هنر ملت ها هستند. این تاریخ براساس سبک زندگی انسان، کارها و استعدادهای او شکل می گیرد.

مکرمه قنبری ملقب به ننه مکرمه یکی از افرادی است که با شناخت استعدادهایش و تقویت آن ها توانست علاوه بر پربار کردن تاریخ زندگی خودش، تاریخ هنر را هم تحت تأثیر قرار بدهد در اصل، تاریخ هنر هرگز ننه مکرمه را فراموش نخواهد کرد، زیرا این فرد که سواد خواندن و نوشتن نداشت، در سن 67 سالگی نقاشی کرد و تا سرانجام عمرش آثاری را در سبک پست مدرنیسم خلق کرد که امروزه در خانه موزه مکرمه قنبری دیده می شوند.

خانه موزه مکرمه قنبری در سال 1385 در خانه ننه مکرمه تاسیس شد؛ خانه ننه مکرمه در روستای دریکنده بابل نهاده شده است.

بازدیدکنندگان خانه موزه مکرمه قنبری با مرور زندگینامه مکرمه قنبری با بخش دیگری از توانایی های انسان بیش از پیش آشنا می شوند.

آن ها در این موزه متوجه می شوند که چگونه یک انسان با وجود محدودیت های خواسته یا ناخواسته با تکیه بر استعدادهای خود و خودباوری به نوعی معجزه می نماید. آن ها در این خانه موزه آثار ننه مکرمه را از نزدیک می بینند و با سیر در دنیای رنگ ها به آرامش خاطر می رسند. خانه موزه مکرمه قنبری در شهریور ماه 1395 به دلیل وقوع طوفان در معرض تخریب نهاده شد.

منبع: باشگاه مجله پیامک

منبع: همگردی
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 317

به "خانه موزه مکرمه قنبری بابل، سفری به دنیای رنگ های یک زن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه موزه مکرمه قنبری بابل، سفری به دنیای رنگ های یک زن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید