جرائم مرتبط با میراث فرهنگی در آذربایجان شرقی 50درصد کاهش یافت

به گزارش مجله پیامک، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از کاهش 50 درصدی جرایم مرتبط با میراث فرهنگی استان طی چهار ماه اخیر نسبت به مدت مشابه درسال گذشته اطلاع داد.

جرائم مرتبط با میراث فرهنگی در آذربایجان شرقی 50درصد کاهش یافت

به گزارش مجله پیامک به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، سرهنگ محبوب ساسانی با بیان این که صیانت از میراث فرهنگی باید به باوری همگانی تبدیل گردد، گفت: یکی از مهم ترین اولویت های یگان حفاظت میراث فرهنگی آذربایجان شرقی پیشگری از جرایم حوزه میراث فرهنگی است.

او با بیان این که وظایف یگان حفاظت چندوجهی است و بخش عمده این وظایف جنبه حفاظتی دارد، ادامه داد: فعالیت های یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان علاوه بر حفاظت، جنبه امنیتی و انتظامی نیز دارد، طی سال های گذشته یگان در کوشش بوده تا در بخش های مختلف با تمرکز بر آثار فاخر و مناطق تاریخی استان از هرگونه آسیب احتمالی جلوگیری کند.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در ادامه اضافه نمود: در امسال شاهد هفت مورد حفاری غیر مجاز در مناطق غیر ثبتی استان بودیم که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته با افزایش 25 درصدی همراه بوده است.

او با بیان این که با همکاری نیروی انتظامی استان، طی سال 98،تعداد 23 نفر در مورد جرایم میراث فرهنگی دستگیر شده اند، ادامه داد: اقدامات قضایی پیرامون جرایم اجرا شده در امسال،صدور 18 فقره اخطاریه و تشکیل 9 پرونده قضایی است.

ساسانی گفت: در امسال 203 فقره شیء تاریخی توسط این یگان کشف و ضبط شده است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی آذربایجان شرقی عنوان نمود: از تمام هم استانی های عزیز و دوستداران میراث فرهنگی انتظار دارم در صورت مشاهده و یا اطلاع از جرایم مرتبط با میراث فرهنگی با شماره تلفن 09662 تماس حاصل کنند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 277

به "جرائم مرتبط با میراث فرهنگی در آذربایجان شرقی 50درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جرائم مرتبط با میراث فرهنگی در آذربایجان شرقی 50درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید