تصمیم داروسازان آمریکایی برای افزایش شدید قیمت

به گزارش مجله پیامک، بر اساس گزارش کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا، داروسازان این کشور می خواهند قیمت دارو های قدیمی خود را به اندازه قابل توجهی افزایش دهند.

تصمیم داروسازان آمریکایی برای افزایش شدید قیمت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا شب گذشته گزارش داد که شرکت های داروسازی آمریکایی می خواهند قیمت محصولات پرمصرف و قدیمی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

از جمله این شرکت ها می توان به نُوُو نوردیسک، سانوفی و اِلی لی لی که بازار انسولین را در اختیار دارند اشاره کرد.

در این گزارش آمده است که شرکت فایزر هم از محل افزایش قیمت یک دارو به نام لیریکا میلیارد ها دلار سود کسب کرده است.

گزارش کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا حاصل 3 سال تحقیق در مورد فعالیت ها و قیمت گذاری شرکت های داروسازی در آمریکا است. در مقابل شرکت های دارویی نیز گفته اند برای انجام سرمایه گذاری های نو در راستای تحقیق و توسعه باید قیمت ها را افزایش دهند.

اصلی ترین نکته این گزارش این است که تحقیقات نشان داده است بخش قابل توجهی از بودجه تخصیص داده شده برای تحقیق و توسعه در شرکت های داروسازی صرف بررسی نحوه انحصار و سلطه دارو از طریق این شرکت ها بوده و ربطی به تحقیق برای یافتن دارو های نو نداشته است.

این گزارش معطوف به 12 داروی پرمصرف که از طریق 10 شرکت تولید می شود، بوده و نشان داده که سه شرکت داروسازی 90 درصد بازار انسولین آمریکا را در اختیار دارند. انسولین نخستین بار در سال 1920 ساخته شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1957

به "تصمیم داروسازان آمریکایی برای افزایش شدید قیمت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم داروسازان آمریکایی برای افزایش شدید قیمت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید