تخت روانچی: آمریکا به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است

به گزارش مجله پیامک، نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: آمریکا با استمرار و تشدید تحریم های غیرقانونی در شرایط بحرانی ناشی از همه گیری کرونا، خطوط قرمز تروریسم اقتصادی و پزشکی را رد کرده و به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است.

تخت روانچی: آمریکا به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مجید تخت روانچی سفیر و کننده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد گفت: آمریکا با استمرار و تشدید تحریم های غیرقانونی خود در شرایط بحرانی ناشی از همه گیری ویروس کرونا، خطوط قرمز تروریسم مالی و تروریسم پزشکی را رد کرده و به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است.

مجید تخت روانچی سه شنبه طی سخنانی در نشست بررسی تاثیر اقدامات یکجانبه قهرآمیز بر مقابله جهانی با ویروس کرونا اضافه نمود: در حالی که جهان درگیر مقابله با عواقب ناشی از همه گیری ویروس کروناست و کشور ها با تقویت همکاری و همبستگی تلاش می کنند یکدیگر را در این شرایط بحرانی یاری کنند، آمریکا اقدامات یکجانبه قهرآمیز غیرقانونی خود را علیه کشور هایی که عمدتا با شرایط دردناکِ همه گیری ویروس کرونا دست به گریبان هستند، گسترش داده و تشدید می کند.

وی اضافه نمود: آمریکا با استمرار و تشدید تحریم های غیرقانونی خود در شرایط بحرانی ناشی از همه گیری ویروس کرونا، خطوط قرمز تروریسم مالی و تروریسم پزشکی را رد کرده و به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است.

سفیر و کننده دائم ایران در سازمان ملل در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: این حق همه کشورهاست که به داروها، وسایل و تجهیزات لازم برای جلوگیری از انتقال و گسترش ویروس کرونا دسترسی داشته باشند، اما اقدامات یکجانبه غیرقانونی آمریکا مانعی بزرگ و جدی بر سر راه تحقق این حق ایجاد کرده است.

تخت روانچی گفت: آمریکا این ادعای بی اساس را مطرح می کند که تحریم ها شامل مواد غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی نمی شوند. اما محروم کردن یک کشور از دسترسی به تجارت بین المللی و نظام بانکی جهانی، توانایی آن کشور را برای دسترسی به دارو، مواد غذایی و تجهیزات پزشکی از طریق سازوکار های مالی و تجاری موجود، به طور کامل سلب می کند.

وی اضافه نمود: جامعه بین المللی باید با تقویت همبستگی بین یکدیگر، در یک صف و با یک صدا، اقدامات یکجانبه غیرقانونی و نامشروع را رد و محکوم و برمبنای ارزش های انسانی و اصول اخلاقی، این بحران را به طور موثر کنترل کنند.

این نشست روز سه شنبه 13 خرداد به ابتکار کنندگی های دائم ایران، روسیه، چین، ونزوئلا، کوبا، سوریه، بلاروس، نیکاراگوئه و زیمبابوه در سازمان ملل برگزار گشت و در آن علاوه بر سفرای کشور های برگزار کننده، چند تن از چهره های علمی و بین المللی سخنرانی کردند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1053

به "تخت روانچی: آمریکا به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخت روانچی: آمریکا به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید