اپلیکیشن های علی بابا در هند فیلتر شد

به گزارش مجله پیامک، هند با فیلتر 43 اپلیکیشن چینی از جمله خدمات خرید گروه علی بابا، شمار اپلیکیشن های چینی مسدود شده در این کشور را به بیش از 200 مورد رساند.

اپلیکیشن های علی بابا در هند فیلتر شد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید.

به گزارش ایسنا، در جدیدترین موج فیلتر اپلیکیشن های چینی توسط هند، اپلیکیشن علی اکسپرس که یکی از عظیمترین فروشگاهها برای خریداران خارجی است و تائوبائو که بازار مبتنی بر ویدیوست، مسدود شدند. هند همچنین بیش از دهها پلتفرم دوست یابی و بازی را مسدود کرد. پیش از این اپلیکیشن پیغام رسان وی چت متعلق به شرکت تنسنت هولدینگز و سرویس ویدیویی تیک تاک شرکت بایت دنس فیلتر شده بودند.

دولت هند خاطرنشان کرد این ممنوعیتها در جهت منافع امنیت ملی است اما طولانی شدن لیست سیاه هند نشان می دهد که این کشور در کوشش برای کاهش وابستگی به محصولات همسایه خود و ممانعت از گسترش نفوذ عظیمترین شرکتهای چینی در هند است. تنشها میان دو اقتصاد عظیم آسیایی از زمان کشته شدن 20 سرباز هندی و شماری از نظامیان چینی در درگیریهای مرز هیمالیا در اوایل سال جاری اوج گرفته است.

سران صنعت فناوری هند از دولت این کشور خواسته اند برای حفظ منافع شرکتهای داخلی در برابر رقیبان خارجی اقدامات بیشتری انجام دهد در غیر این صورت فضای اینترنت را به غولهای چینی و آمریکایی خواهند باخت. بیشتر شرکتهای فناوری چینی هنوز درآمد قابل توجهی از هند نداشته اند اما اقدامات دولت هند دسترسی آنها به یکی از اقتصادهای برخوردار از رشد پرشتاب در دنیا را قطع خواهد نمود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هند همچنین اپلیکیشن شرکت شیائومی که برند شماره یک بازار تلفن همراه هند است و به اپلیکیشن Mi library برای افزایش تقاضا برای تلفنهای هوشمند خود متکی است را مسدود نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1287

به "اپلیکیشن های علی بابا در هند فیلتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن های علی بابا در هند فیلتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید