اولین خانه موزه روستایی استان گلستان افتتاح خواهد شد

به گزارش مجله پیامک، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آزادشهر از افتتاح اولین خانه موزه روستایی استان گلستان در روستای تاریخی فارسیان این شهرستان در هفته میراث فرهنگی اطلاع داد.

اولین خانه موزه روستایی استان گلستان افتتاح خواهد شد

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، محمدطه عسگری امروز شنبه 25 اردیبهشت ماه 1400 با اعلام این خبر گفت: اولین خانه موزه روستایی استان گلستان به نام خانه موزه روستای پِرسیان در چهارچوب موزه محلی با رویکرد ارائه تاریخ و تمدن منطقه به بازدیدکنندگان داخلی و خارجی با استفاده از مصالح بوم آورد، در فضای مجموعه اقامتگاه بوم گردی رضا پارسیان در روستای فارسیان تجهیز و راه اندازی شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آزادشهر افزود: در این خانه موزه روستایی حدود 100 اثر از جمله طیف متنوعی از ادوات کشاورزی، آلات و ادوات زندگی روزمره در داخل و خارج منزل، صنایع دستی، ادوات ریسندگی و بافندگی و… عمدتا متعلق به اواخر دوره قاجار و پهلوی اول در معرض نمایش قرار گرفته است.

او تأکید کرد: پایه و اساس هر اجتماع شهری از روستاها شکل گرفته و این روستاها تاریخ یک جامعه را تشکیل می دهند به همین دلیل، پرداختن به تاریخ روستا و معرفی ظرفیت های تاریخی و جاذبه های گردشگری و صنایع دستی این مناطق علاوه بر حفظ و حراست از داشته های فرهنگی تاریخی، زمینه توسعه گردشگری و در نهایت رونق کسب وکار مردم ساکن در روستا را فراهم می نماید.

روستای فارسیان قانچی به عنوان دومین بافت تاریخی روستایی گلستان در سال 96 در فهرست آثار میراث غیر منقول کشور به ثبت رسیده است. این روستا یکی از روستاهای زیبا و نمونه کشوری است که شباهت های زیادی از نظر ساختاری و پلکانی بودن به روستای ماسوله نیز دارد به همین خاطر به ماسوله گلستان معروف است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1652

به "اولین خانه موزه روستایی استان گلستان افتتاح خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین خانه موزه روستایی استان گلستان افتتاح خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید