انسانیتی که اروپا از آن دَم می زند کجاست؟

به گزارش مجله پیامک، یک هفته نامه آلمانی در مطلبی با عنوان انسانیتی که اروپا از آن دم می زند کجاست؟ به وضعیت فاجعه بار اردوگاه های پر ازدحام پناهندگان در جزایر یونان پرداخته است.

انسانیتی که اروپا از آن دَم می زند کجاست؟

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هفته نامه اشپیگل در مطلبی با عنوان آن انسانیتی که اروپا درباره آن صحبت می نماید کجاست؟ به وضعیت فاجعه بار اردوگاه های پناهندگان در جزایر یونان به ویژه جزیره لروس پرداخته و نوشت: اردوگاه پناهندگان در این جزیره یونان مدتی به عنوان یک الگو برای اقامتگاه های پناهندگان اعتبار داشت اما هجوم پناهندگان به این جزیره شرایط را تغییر داد و حالا صدها پناهنده در این جزیره یونان در چادرهای بدون برق و آب زندگی می نمایند.

تا همین چندی پیش جزیره لروس یونان به عنوان یک پروژه الگو برای تامین نیازهای پناهندگان مطرح بود و حداقل اوضاع آن به اندازه جزایر ساموس و یا لسبوس یونان وخیم نبود.

اما در حال حاضر شرایط برای پناهندگان در این جزیره یونان هم بسیار بد شد است. هجوم پناهندگان از سمت ترکیه به جزایر یونان همچنان ادامه دارد.

تلویزیون دولتی یونان با استناد به توضیحات پلیس این کشور اعلام نموده است که تنها در عرض یک هفته حدود 2793 مهاجر از ترکیه به جزایر لسبوس، خیوس و ساموس یونان وارد شده اند.

بر اساس اعلام اداره مهاجرت یونان در مجموع در این سه جزیره و اردوگاه های ثبت نام پناهندگان 39.161 پناهنده حضور دارند. این در حالی است که در ماه آوریل در این منطقه تنها 14 هزار پناهنده حضور داشتند.

تنها در اردوگاه پناهندگان لروس بر اساس آمارهای اعلام شده از طرف دولت یونان از ماه نوامبر بیش از 2200 پناهنده زندگی می نمایند که تعداد آن ها بیش از دو برابر حجم و ظرفیت این پناهگاه است. کسی که نمی تواند هیچ جای مناسبی را پیدا کند خارج از کمپ پناهندگان بدون آب و برق و سرویس بهداشتی زندگی می نماید. بعضی هم در چادرها و ساختمان های متروک به سر می برند.

مسئله هجوم پناهندگان به جزایر یونان و شرایط بد آن ها در این مناطق به صورت روزافزون دولت جدید یونان را گرفتار چالش نموده است. یک وزیر دولت آلمان شرایط در این مناطق را انفجاری و غیر قابل کنترل ارزیابی نموده است.

سازمان امداد و نجات درباره ماه های سرد زمستان هشدار داده و خواهان انتقال هر چه سریع تر پناهندگان به یونان شده است.

دیناه روتنبرگ، یک خبرنگار غربی است که در ماه اکتبر همراه با برادر خود و یک عکاس شرایط در جزیره لروس یونان را مورد آنالیز قرار داد. وی از جمله با یک مادر سوری برخورد کرد که این سوال را مطرح نموده بود که انسانیتی که اروپا از آن دم می زند کجاست؟

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 540

به "انسانیتی که اروپا از آن دَم می زند کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسانیتی که اروپا از آن دَم می زند کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید